Społeczeństwo

Policja! Ręce do góry!

Policjanta skok na bank

Napad rozegrał się na malutkiej uliczce blisko rynku we wsi Rozogi pod Szczytnem. Napad rozegrał się na malutkiej uliczce blisko rynku we wsi Rozogi pod Szczytnem. Getty Images/Studio Polityka
Policjant wybrany przez mieszkańców na dzielnicowego roku powiatu piskiego napadł na bank. Co poszło nie tak?
W policji w Rucianem-Nidzie musieli wiedzieć o problemach dzielnicowego, bo przecież komornik zajmował znaczną część jego wypłaty. Ale nie zaproponowano mu pomocy.Elżbieta Żywczyk W policji w Rucianem-Nidzie musieli wiedzieć o problemach dzielnicowego, bo przecież komornik zajmował znaczną część jego wypłaty. Ale nie zaproponowano mu pomocy.

Wejsuny, sielska mazurska osada niedaleko jeziora Śniardwy. 300 mieszkańców. Wokół tylko lasy i jeziora. Tu mieszkał przed aresztowaniem 43-letni policjant Marcin M. Rzut kamieniem do Rucianego-Nidy, gdzie w tamtejszym komisariacie był jednym z dwóch dzielnicowych. Miał za sobą 14 lat służby. Zaczynał od wydziału prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Następnie rozpoczął służbę w Komisariacie Policji w Rucianem-Nidzie w wydziale patrolowo-interwencyjnym. Trzy lata temu został tam dzielnicowym, awansował na starszego aspiranta.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Policja! Ręce do góry!"
Reklama

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020