Społeczeństwo

Jak zaszczepić zaufanie

Polscy antyszczepionkowcy

Pogląd na zasadność szczepienia, trochę na przekór tradycyjnej intuicji, nie podzielił społeczeństwa równym cięciem, np. wzdłuż granic zaborów Pogląd na zasadność szczepienia, trochę na przekór tradycyjnej intuicji, nie podzielił społeczeństwa równym cięciem, np. wzdłuż granic zaborów Patryk Sroczyński
Dlaczego nadal tak wielu Polaków nie chce się szczepić na koronawirusa?
Ruchy antyszczepionkowe są aktywne także w wielu innych krajach – we Francji, Włoszech czy w Niemczech. Ale ich aktywność nie przekłada się tak mocno na postawy wobec szczepień jak w Polsce.Patryk Sroczyński Ruchy antyszczepionkowe są aktywne także w wielu innych krajach – we Francji, Włoszech czy w Niemczech. Ale ich aktywność nie przekłada się tak mocno na postawy wobec szczepień jak w Polsce.

Na początek szybki test. Czy prawdziwe jest zdanie: „Rządząca prawica w Polsce ma ten problem, że znaczna część ich wyborców to są albo antyszczepionkowcy, albo ludzie niechętni szczepieniu się”? Serwis Demagog, weryfikujący m.in. wypowiedzi polityków, zakwalifikował to stwierdzenie byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego wygłoszone pod koniec maja na antenie Radia Zet jako fałszywe. Swój werdykt wydał na podstawie wyników różnych sondaży z ostatnich miesięcy, w których gotowość do szczepień lub przyjęcie przynajmniej jednej dawki zadeklarowały trzy czwarte osób skłonnych głosować na Prawo i Sprawiedliwość.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Społeczeństwo; s. 33
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak zaszczepić zaufanie"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021