Społeczeństwo

Dbała, jak umiała

Jak bezradnej matce odebrano dziewiątkę dzieci

Problemy wykraczają poza sprawę Bryłów, są wspólne dla wielu rodzin, które sobie nie radzą. Problemy wykraczają poza sprawę Bryłów, są wspólne dla wielu rodzin, które sobie nie radzą. Patryk Sroczyński
Ewie Bryle odebrano wszystkie dziewięcioro dzieci. Dziwi się opieka społeczna, dziwi gmina i powiat, a wieś złorzeczy pod adresem sądu i kuratora.
Wieś za punkt honoru postawiła sobie to, żeby Ewa odzyskała dzieci.j handersen/PantherMedia Wieś za punkt honoru postawiła sobie to, żeby Ewa odzyskała dzieci.

Ewy nikt nigdy nie widział z alkoholem, nie kupiła u mnie nawet butelki piwa. Nie podniosła ręki na dzieci, nie chodziły brudne ani głodne. Niczego im nie brakowało, starsze kupowały tymbarki, nietymbarki, młodsze wyciągały rączkę z pieniążkami i pytały, na co wystarczy. I każdemu mówiły „dzień dobry” – opowiada właścicielka sklepu.

Spożywczy to centrum dolnośląskiego Dalkowa, topograficznie i towarzysko. Po drugiej stronie ulicy jest dawna szkoła, teraz dom 37-letniej Ewy Bryły.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Dbała, jak umiała"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021