Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polska zajmuje pozycję

Polska polityka zagraniczna nabrała rumieńców za sprawą wicepremiera Giertycha, który na spotkaniu ministrów edukacji UE w Heidelbergu wyszedł ze śmiałą inicjatywą europejską.
W imieniu polskiego rządu oraz swoim ogłosił on, że Europa potrzebuje zmian, a zwłaszcza likwidacji aborcji i propagandy homoseksualnej, która powoduje, że dzieci na naszym kontynencie mają niewłaściwe spojrzenie na rodzinę, w wyniku czego coraz powszechniej uważają, że rodzina to związek dwóch osób tej samej płci.

W niektórych krajach, alarmuje polski wicepremier, „zabrania się dzieciom nawet w szpitalach mówić i czytać o mamie i tacie”, a efekt jest taki, że dzieci te o mamie i tacie muszą czytać po kryjomu pod kołdrą, dostając przy tym wypieków. Giertych ostrzega, że jeśli my – Europejczycy nie będziemy wzmacniać rodziny, to Europę opanują przedstawiciele islamu, którzy, jak wiadomo, swoje rodziny umacniają cynicznie i bez żadnych zahamowań, osłabiając w ten sposób cywilizację chrześcijańską.

Na razie trudno dokładnie ustalić, jakie reakcje międzynarodowe wywołała inicjatywa polskiego wicepremiera, bo zdaje się, że słuchacze oraz Heidelberg zaniemówili z wrażenia. Ważne jednak, że ktoś jakąś polską politykę zagraniczną wreszcie zainicjował. Liczy się także to, że jest to polityka prowadzona z pozycji bardzo określonej i że nie jest to pozycja na czworaka.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Legendarny Boeing 747 przechodzi do historii

Po ponad półwieczu dominacji na niebie do historii przechodzi Boeing 747, Jumbo Jet. Samolot, który zmienił lotnictwo cywilne. I świat.

Olaf Szewczyk
21.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną