Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Piotrunia, czyli Basia

Transrodzina

Osoby transpłciowe, wiedząc, z czym się zmagają i jakie to trudne, mierzą się z dodatkowym obciążeniem – traumą rodziców. Osoby transpłciowe, wiedząc, z czym się zmagają i jakie to trudne, mierzą się z dodatkowym obciążeniem – traumą rodziców. Patryk Sroczyński
Kiedy ojciec znalazł w szufladzie jego biurka podkład, kontur i rozświetlacz, wybuchła awantura. Syn gej! Okazało się, że Piotrek to nie gej. Miał 19 lat, kiedy powiedział – najpierw ciotce – że jest trans.
Helena Zakliczyńska: Amerykanie przestali podawać statystyki dotyczące transpłciowości. Uznali, że nikt nie jest w stanie dokładnie oszacować skali. Helena Zakliczyńska: Amerykanie przestali podawać statystyki dotyczące transpłciowości. Uznali, że nikt nie jest w stanie dokładnie oszacować skali.

Anka stara się mówić spokojnie, choć co jakiś czas załamuje jej się głos, a w oczach stają łzy. Wtedy milknie, zaczyna głęboko oddychać i macha ręką, jakby odganiała komara. – Czułam, że coś się dzieje z moim dzieckiem. Matka zawsze czuje takie rzeczy. Problemy w szkole, którą sam sobie wybrał. Wciąż spał. Korepetycje nie przynosiły żadnego efektu. Jedna poprawka, druga, powtarzanie klasy. Ale kiedy mi w końcu powiedział, o co chodzi, jakby mi sufit spadł na głowę. Płakałam trzy dni – opowiada.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Piotrunia, czyli Basia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >