Społeczeństwo

Prawdziwy los fałszywego księdza

Prawdziwy los fałszywego księdza. Był inspiracją dla twórców „Bożego Ciała”

Dwa lata temu, gdy okazało się, że powstaje film o fałszywym księdzu, Patryk nie był zachwycony. Dwa lata temu, gdy okazało się, że powstaje film o fałszywym księdzu, Patryk nie był zachwycony. PantherMedia
Daniel z filmu „Boże Ciało” założył sutannę, żeby uciec od kryminalnej przeszłości i zdobyć szacunek. Patryk, którego życie było inspiracją dla postaci Daniela, udawał księdza, i to wykluczyło go ze wspólnoty. Grozi mu pięć lat.
Bartosz Bielenia jako fałszywy ksiądz
w filmie „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy.Kino Świat Bartosz Bielenia jako fałszywy ksiądz w filmie „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy.

Dziesięć lat temu Patryk, uczeń maturalnej klasy liceum dla pracujących, przez dwa wakacyjne miesiące w parafii w Budziskach odprawiał msze i spowiadał wiernych. Prowadził nawet liturgię w Boże Ciało.

Kilka tygodni temu 29-letniego Patryka zatrzymała wołomińska policja. Podejrzewają, że kradł pokrywy i kołnierze do studzienek kanalizacyjnych z trasy S8 i sprzedawał je w skupie złomu, przedstawiając fałszywe zaświadczenia z firmy budowlanej. Zatrzymali go na złomowisku, a w samochodzie, którym przyjechał, znaleźli kolejne dwie pokrywy.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawdziwy los fałszywego księdza"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021