Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Prawdziwy los fałszywego księdza

Prawdziwy los fałszywego księdza. Był inspiracją dla twórców „Bożego Ciała”

Dwa lata temu, gdy okazało się, że powstaje film o fałszywym księdzu, Patryk nie był zachwycony. Dwa lata temu, gdy okazało się, że powstaje film o fałszywym księdzu, Patryk nie był zachwycony. PantherMedia
Daniel z filmu „Boże Ciało” założył sutannę, żeby uciec od kryminalnej przeszłości i zdobyć szacunek. Patryk, którego życie było inspiracją dla postaci Daniela, udawał księdza, i to wykluczyło go ze wspólnoty. Grozi mu pięć lat.
Bartosz Bielenia jako fałszywy ksiądz
w filmie „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy.Kino Świat Bartosz Bielenia jako fałszywy ksiądz w filmie „Boże Ciało” w reż. Jana Komasy.

Dziesięć lat temu Patryk, uczeń maturalnej klasy liceum dla pracujących, przez dwa wakacyjne miesiące w parafii w Budziskach odprawiał msze i spowiadał wiernych. Prowadził nawet liturgię w Boże Ciało.

Kilka tygodni temu 29-letniego Patryka zatrzymała wołomińska policja. Podejrzewają, że kradł pokrywy i kołnierze do studzienek kanalizacyjnych z trasy S8 i sprzedawał je w skupie złomu, przedstawiając fałszywe zaświadczenia z firmy budowlanej. Zatrzymali go na złomowisku, a w samochodzie, którym przyjechał, znaleźli kolejne dwie pokrywy.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawdziwy los fałszywego księdza"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >