„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Dawno mnie pochowali

Maciej Maleńczuk o Kościele, polityce i swoim ego

„Gdyby spojrzeć na Kraków z lotu ptaka, to zobaczymy, że ponad połowę miasta jest okupowane! Chciałbym, aby państwo Watykan natychmiast opuściło ten kraj.” „Gdyby spojrzeć na Kraków z lotu ptaka, to zobaczymy, że ponad połowę miasta jest okupowane! Chciałbym, aby państwo Watykan natychmiast opuściło ten kraj.” Wojciech Olszanka / EAST NEWS
Rozmowa z muzykiem Maciejem Maleńczukiem o tym, co myśli o Watykanie, co o swoim ego i swoich politycznych prognozach.
„Ustawienie kobiet w roli niewiast jest poniżające, przecież to oznacza kobietę, która nic nie wie i jest posłuszna. A jak się nazywa kobieta, która ma wiedzę? Wiedźma.”Tomasz Adamowicz/Forum „Ustawienie kobiet w roli niewiast jest poniżające, przecież to oznacza kobietę, która nic nie wie i jest posłuszna. A jak się nazywa kobieta, która ma wiedzę? Wiedźma.”

LESZEK GNOIŃSKI: – Zostałbyś politykiem?
MACIEJ MALEŃCZUK: – Za żadne pieniądze.

Komentatorem polityki już jesteś.
Komentuję jako artysta i uważam moje komentarze za słuszne i celne. Niestety, moja reputacja osłabia siłę argumentu. Zresztą te opowieści o mnie są... jak by to powiedzieć...

…przerysowane?
Nie. Moja reputacja przesłania moją prawdziwą osobowość – tak bym to ujął. Moje sądy, oceny, analizy są dość trafne, ale reputacja nie pozwala ich traktować całkowicie poważnie.

Polityka 34.2021 (3326) z dnia 17.08.2021; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Dawno mnie pochowali"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021