Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Firmy krzak z siedzibą w chaszczach

Firmy krzak z siedzibą w chaszczach. Ich prezesami są bezdomni

Wiesiek ani Bogdan nie wiedzieli, że Edek kilka dni później – 11 maja 2016 r. – zmarł w szpitalu. Mimo zgonu pod sprawozdaniem finansowym spółki Nova Pharma w lipcu 2016 r. widnieje podpis Edwarda Wojdy jako prezesa. Wiesiek ani Bogdan nie wiedzieli, że Edek kilka dni później – 11 maja 2016 r. – zmarł w szpitalu. Mimo zgonu pod sprawozdaniem finansowym spółki Nova Pharma w lipcu 2016 r. widnieje podpis Edwarda Wojdy jako prezesa. Łykasz Rayski
Wiesiek, Edek i Bogdan to bezdomni. Choć mieszkali w namiocie, prezesowali firmom farmaceutycznym biorącym udział w innowacyjnych badaniach nad nowymi lekami. Było śledztwo, ale prokuratura właśnie je umorzyła.
Zleceniodawca dla niego to po prostu Krzysiek. Gdy brakowało na wódkę, Wiesiek dzwonił do Krzyśka i on przywoził im do namiotu pieniądze, czasem jedzenie, raz pół litra.Łykasz Rayski Zleceniodawca dla niego to po prostu Krzysiek. Gdy brakowało na wódkę, Wiesiek dzwonił do Krzyśka i on przywoził im do namiotu pieniądze, czasem jedzenie, raz pół litra.

POLITYKA odnalazła bezdomnych stojących na czele tych firm. – Robił pan jakieś badania w tej firmie farmaceutycznej, w której pan prezesował? – pytam Wieśka. – Chyba sam na sobie – odpowiada. Wiesiek jest bezdomny. Przez ostatnie 20 lat żył w małym namiocie turystycznym w okolicach Dworca Wschodniego w Warszawie. Nie ma nóg, porusza się na wózku. Wóda – tłumaczy, że którejś nocy złapał mróz, obudził się z zamrożonymi stopami i je sobie odrąbał. Wdała się gangrena, lekarze musieli obciąć nogi aż do kolan.

Polityka 38.2021 (3330) z dnia 14.09.2021; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Firmy krzak z siedzibą w chaszczach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >