„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Chłopaki też płaczą

Chłopaki też płaczą. Też cierpią na depresję

W Polsce depresję rozpoznaje się dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Czy to oznacza, że to właśnie one są bardziej narażone na chorobę? Zdania naukowców są podzielone. W Polsce depresję rozpoznaje się dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Czy to oznacza, że to właśnie one są bardziej narażone na chorobę? Zdania naukowców są podzielone. Nik Shuliahin / Unsplash
Wzorzec kulturowy jest taki, że mężczyzna nie ma prawa do żadnych słabości, smutków i lęków. Faceci nie proszą o pomoc, co często kończy się tragicznie.
Wzorzec kulturowy jest taki, że mężczyzna nie ma prawa do żadnych słabości, smutków i lęków – na to sobie mogą pozwolić kobiety.Iza Kucharska Wzorzec kulturowy jest taki, że mężczyzna nie ma prawa do żadnych słabości, smutków i lęków – na to sobie mogą pozwolić kobiety.

Krzysztof Rzepkowski chciał tylko kupić skarpety. I może jeszcze coś dla syna. Jego uwagę przyciągnęły jednak plakaty, które umieszczono na każdym regale w dziale męskim dużej marki odzieżowej. A konkretnie na wypisanym na nich czerwoną czcionką haśle „Mężczyzna nie prosi o pomoc. Nie musi, bo...”. – Przeczytałem też to, co napisano pod spodem, małym drukiem, że chodzi o funkcję w apce, która pomaga dobrać ubrania mężczyźnie – mówi. – Mimo to zacząłem się zastanawiać, dlaczego tego typu napisów nie ma w dziale damskim.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Społeczeństwo; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Chłopaki też płaczą"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021