Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kamraci i covidianie

Kim są antyszczepionkowi bojówkarze

Członkowie stowarzyszenia Kamratów sprzeciwiają się szczepieniu dzieci w aleksandrowskim domu dziecka. Członkowie stowarzyszenia Kamratów sprzeciwiają się szczepieniu dzieci w aleksandrowskim domu dziecka. Patryk Sroczyński
Prawicowi bojówkarze napadli na dom dziecka, by zatrzymać szczepienia covidowe. Mimo zarzutów z prokuratury, zapowiadają dalszą walkę z bezmyślną częścią narodu.
Kamractwo nie przyjmie: ludzi z LGBTQ+; ze Strajku Kobiet; myślących jak Marta Lempart; z Antify.Facebook Kamractwo nie przyjmie: ludzi z LGBTQ+; ze Strajku Kobiet; myślących jak Marta Lempart; z Antify.

Osoby

Nazywają się Stowarzyszenie Bydgoskie Kamractwo Rodaków, zarejestrowali się w kwietniu 2021 r., potrzebowali zatem szybko wykazać się spektakularną działalnością patriotyczną, a tu w lipcu dzwoni Daniel z Aleksandrowa Kujawskiego, że jego wujek Tomek, który niedawno wyszedł z zakładu karnego, chodzi struty, ponieważ covidianie usiłują siłowo zaszczepić jego rodzone dzieci przebywające w domu dziecka. Mowa o dwojgu spośród dzieci wujka, bo pozostała dwójka na szczęście jest bezpieczna od szczepień z powodu za niskiego wieku.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Społeczeństwo; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Kamraci i covidianie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022