Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Miejski szczur

Rozmowa z Muńkiem Staszczykiem o zwierzętach, zdrowiu, i łasce wiary

„Brak otwarcia na drugiego człowieka nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Nie musisz być ultrakatolikiem, żeby wiedzieć, że człowiekowi trzeba pomóc”. „Brak otwarcia na drugiego człowieka nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Nie musisz być ultrakatolikiem, żeby wiedzieć, że człowiekowi trzeba pomóc”. Wojciech Grabowski / Forum
Rozmowa z Zygmuntem Muńkiem Staszczykiem, wokalistą i autorem tekstów zespołu T.Love, o zwierzętach, wylewie, który przeszedł, i relacjach z Bogiem.
Zygmunt StaszczykJacek Poremba Zygmunt Staszczyk

LESZEK GNOIŃSKI: – Ostatnio przełożyliśmy spotkanie. Wysłałeś mi esemesa, że masz doła, bo odszedł twój ukochany pies.
ZYGMUNT MUNIEK STASZCZYK: – Był ważną częścią naszej rodziny. Uwieczniłem go nawet na swojej solowej i niezwykle ważnej dla mnie płycie „Syn miasta”. Bardzo się cieszę, że Jacek Poremba zrobił mu takie świetne zdjęcia. Od mojej żony Marty przejąłem wielką miłość do psów, ale nie tylko, bo do zwierząt w ogóle. Mamy jeszcze 17-letnią suczkę Misię i koty.

Polityka 46.2021 (3338) z dnia 08.11.2021; Społeczeństwo; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Miejski szczur"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022