Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Za dziesięć dwunasta

Gen. Mirosław Różański dla „Polityki”: Polskie władze przegrywają na własne życzenie

Mirosław Różański, rocznik 1962. Emerytowany generał broni. Dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015–16. Mirosław Różański, rocznik 1962. Emerytowany generał broni. Dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015–16. Wojtek Wilczyński / Forum
Rozmowa z gen. Mirosławem Różańskim, emerytowanym dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, o grze Putina i Łukaszenki, w którą dały się wciągnąć polskie władze. I którą przegrywają na własne życzenie.
„Na wzmożeniu patriotycznym, na efekcie stawania przy zagrożonej fladze można odbudowywać słupki, ale to działanie krótkowzroczne i cyniczne.”Łukasz Dejnarowicz/Forum „Na wzmożeniu patriotycznym, na efekcie stawania przy zagrożonej fladze można odbudowywać słupki, ale to działanie krótkowzroczne i cyniczne.”

JULIUSZ ĆWIELUCH: – Czy to jest wojna?
MIROSŁAW RÓŻAŃSKI: – Proszę ważyć słowa, których znaczenia nie chciałby pan odczuć na własnej skórze. One mają wielką moc. Potrafią się materializować.

Wielokrotnie powtarzane stają się prawdą?
Wielokrotnie powtarzane budują klimat i przyzwolenie. Jesteśmy świadkami kryzysu na skalę, jakiej nie doświadczaliśmy po 1989 r. Ale to ciągle nie jest wojna. Ani formalnie, bo nie zostały poczynione przez parlament żadne formalne kroki prawne i wydane stosowne akty.

Polityka 49.2021 (3341) z dnia 30.11.2021; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Za dziesięć dwunasta"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022