Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Return Djokovicia

Przypadek Djokovicia. Jak mistrz został trollem

Novak Djoković Novak Djoković Alexis Sciard/Imago Sport and News / EAST NEWS
Serbski mistrz tenisa Novak Djoković znowu sensacyjnie wygrał – tym razem w sądzie z rządem Australii. Ale nawet jeśli wystąpi w turnieju w Melbourne, to w roli trolla.
Kibice serbskiego tenisisty na ulicach Melbourne.Loren Elliott/Reuters/Forum Kibice serbskiego tenisisty na ulicach Melbourne.

Jak zdobyć tytuł największego tenisisty w historii, ale jednocześnie nie być lubianym? To wydaje się prawie niemożliwe, bo kibice generalnie kochają zwycięzców i doceniają wielki talent. Ale poradnik pod takim właśnie tytułem mógłby napisać Novak Djoković.

W poniedziałek, decyzją sądu w Melbourne, 34-letni Serb został zwolniony ze strzeżonego hotelu, gdzie – wraz z nielegalnymi imigrantami – od kilku dni czekał na wydawałoby się nieuniknioną deportację. Powód? Nie jest zaszczepiony przeciwko Covid-19, a to niezbędny warunek dla osób przyjeżdżających do Australii.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Sport; s. 86
Oryginalny tytuł tekstu: "Return Djokovicia"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022