Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kto jest za kurtyną

Kto jest za kurtyną? Rusza nowy proces w sprawie porwania Olewnika

Rodzice Krzysztofa, Włodzimierz i Ewa oraz siostra Danuta, która przekazała okup. Rodzice Krzysztofa, Włodzimierz i Ewa oraz siostra Danuta, która przekazała okup. Mirek Noworyta/East News, Krzysztof Wojda/Reporter, Arkadiusz Ziołek/East News
31 stycznia przed Sądem Okręgowym w Płocku rusza kolejny proces w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Nowy proces, nowi oskarżeni. Niekończąca się historia.
Włodzimierz Olewnik wciąż domagał się kontynuacji śledztwa. Twierdził, że nie wykryto mocodawcy porwania, schowanego w głębokim cieniu.Wojciech Stróżyk/Reporter Włodzimierz Olewnik wciąż domagał się kontynuacji śledztwa. Twierdził, że nie wykryto mocodawcy porwania, schowanego w głębokim cieniu.

Ponad 21 lat od zniknięcia syna biznesmena z Drobina wciąż trwa rozliczanie sprawców. Tym razem na ławie oskarżonych zasiądzie pięciu mężczyzn, którzy od wielu lat przewijali się w materiałach śledczych, ale dopiero teraz zdecydowano się postawić ich przed sądem. Dwóch z nich – Jacek K. (to najbliższy przyjaciel i wspólnik biznesowy Krzysztofa) i Eugeniusz D. – usłyszało zarzuty udziału w grupie porywaczy. Trzech pozostałych – Grzegorza K., Mikołaja B. i Andrzeja Ł. – oskarżono o wyłudzanie od ojca porwanego pieniędzy za rzekomą pomoc w poszukiwaniu syna.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto jest za kurtyną"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >