Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Narkomarket

Narkomarket Praga

W porównaniu z Brzeską reszta ulic na kwadracie to ledwie bazarek. Tu na klienta się czeka u siebie. W porównaniu z Brzeską reszta ulic na kwadracie to ledwie bazarek. Tu na klienta się czeka u siebie. Leszek Zych / Polityka
Zaufany przewodnik po Pradze Północ opowie, jak w niespełna pół dekady dzielnica wyrosła na główny dilerski rynek w kraju.
Punkty poboru metadonu, gdzie łapiący się na odtrucie muszą codziennie z rana stawić się po swoją porcję, scentralizowano. Na Pragę Północ wciśnięto aż trzy.Patryk Sroczyński Punkty poboru metadonu, gdzie łapiący się na odtrucie muszą codziennie z rana stawić się po swoją porcję, scentralizowano. Na Pragę Północ wciśnięto aż trzy.

Zanim zacznie wycieczkę, zrobi krótki wstęp o rewirze. Otóż na Pradze zawsze było bezpiecznie robić zakupy, gdyż dzielnia ma serce do szemranych interesów. Do tego tutejsze ceny przystępne, bo zaopatrzona każda brama, co wymusza konkurencję.

Przewodnik prosi się rozejrzeć. Nikt już nie dogorywa po zaułkach na kompocie. Poumierali zapuszczeni obwiesie bez sił witalnych, co zmieniło kulturę ćpania. Ostatnio dzięki NFZ ruch na dzielni poważnie się rozkręcił. Chodzi o metadon, antidotum na uboczne skutki odstawienne, przydzielany darmowo przez fundusz tym, którzy deklarują wyjście na prostą.

Polityka 6.2022 (3349) z dnia 01.02.2022; Społeczeństwo; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Narkomarket"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >