Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kur domowy

Kur domowy, czyli jakimi ojcami są dziś Polacy

Tylko co setny ojciec w Polsce bierze urlop rodzicielski. Tylko co setny ojciec w Polsce bierze urlop rodzicielski. PantherMedia
Dzisiejsi ojcowie chcą odgrywać w życiu dzieci ważniejszą rolę niż ich ojcowie, ale do urlopów rodzicielskich się nie garną. Czyżby nadal miejsce kobiety było przy dziecku, a mężczyzny w pracy?
Mężczyźni częściej niż kobiety boją się, że przez długi urlop rodzicielski zostaną zdegradowani, ominie ich awans i podwyżka.Marta Frej Mężczyźni częściej niż kobiety boją się, że przez długi urlop rodzicielski zostaną zdegradowani, ominie ich awans i podwyżka.

Gdy Tomasz Rusek, autor bloga „Tata na macierzyńskim”, czyta Helence książki o zwierzątkach, tłumaczy, że ze świnki robi się pyszny boczek, a kurki nie tylko dają jajka, ale też nadają się na kebab. – Kobieta by na to nie wpadła! – śmieje się Jagoda, żona Tomka i mama Helenki. Wiele kobiet nie wpadłoby też na to, że facet z urlopem „na dziecko” może być osamotniony. – Pracodawca bywa wobec niego podejrzliwy, rodzina zdziwiona. Grupy rodzicielskie w realu i wirtualu są tak naprawdę dla mam, ojców jest jak na lekarstwo.

Polityka 24.2022 (3367) z dnia 07.06.2022; Temat z okładki; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Kur domowy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >