Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Misiewicza życie po życiu

Misiewicza życie po życiu. Był symbolem kadr PiS, czym zajmuje się teraz?

Bartłomiej Misiewicz przesiedział w areszcie pół roku. Potem prokuratura zgodziła się na zamianę aresztu na 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Bartłomiej Misiewicz przesiedział w areszcie pół roku. Potem prokuratura zgodziła się na zamianę aresztu na 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Basia Dziedzic
Bartłomiej Misiewicz, ze swoją arogancją, pewnością, że wszystko może i wszystko mu się upiecze, stał się symbolem kadr PiS. Został w końcu oskarżony o nadużycie władzy. Ale właśnie mija rok, odkąd akt oskarżenia czeka w sądzie i nie ma nawet terminu rozpoczęcia procesu.
Bartłomiej Misiewicz w 2021 r.Mateusz Włodarczyk/Forum Bartłomiej Misiewicz w 2021 r.

Nawet nie chce mu się przyjeżdżać na swój proces, który toczy się przed Sądem Rejonowym dla m.st. Warszawy. Chodzi o reklamowanie w internecie wódki Misiewiczówka – jeden z jego pomysłów na biznes po polityce. Był właścicielem spółki, ale chyba wolał się urzędnikom ze swoim nazwiskiem nie rzucać w oczy. Określenie Misiewicze – od jego nazwiska właśnie – na ludzi, którzy robią kariery tylko dzięki przynależności do PiS, mocno osadziło się w społeczeństwie. Z wnioskami do urzędów o koncesję na handel alkoholem czy do zakładania firmowego rachunku Misiewicz wysyłał swoich prezesów.

Polityka 25.2022 (3368) z dnia 13.06.2022; Społeczeństwo; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Misiewicza życie po życiu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >