Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Koniec z dziadocenem

Koniec z dziadocenem! W Polkach narasta nowy bunt

„Kobiety mówią wyraźnie: nasze interesy nie mają reprezentacji w parlamencie, możemy polegać na samych sobie. Ta konstatacja już przekłada się na hasło o nieuniknionym końcu epoki dziadocenu”. „Kobiety mówią wyraźnie: nasze interesy nie mają reprezentacji w parlamencie, możemy polegać na samych sobie. Ta konstatacja już przekłada się na hasło o nieuniknionym końcu epoki dziadocenu”. Iza Kucharska
Rozmowa z dr Martą Rawłuszko, socjolożką UW i współautorką raportu o aktywności kobiet w Polsce, o lokalnych aktywistkach i zwykłych kobietach, w których narasta bunt przeciw nieudolnemu państwu.
Dr Marta RawłuszkoEmilii Oksentowicz Dr Marta Rawłuszko

MARTYNA BUNDA: – Kobiety są od sprzątania. Świata. To już nie bon mot, ale teza poparta liczbami i faktami, wyłaniająca się z nowego raportu Funduszu Feministycznego.
MARTA RAWŁUSZKO: – Są od sprzątania, opieki nad dziećmi, edukacji, podstawowej pomocy i bycia wszędzie tam, skąd wycofało się państwo. Ostatnio było tej pracy szczególnie dużo. Dopiero co – wojna w Ukrainie i organizowanie pomocy sąsiadom: zapełnianie magazynów, przygotowanie miejsc noclegowych, ewakuacja, a potem integracja na miejscu.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Społeczeństwo; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec z dziadocenem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >