Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Czy będą z tego dzieci?

Czy będą z tego dzieci? Kuriozalny program prokreacyjny PiS

Większość z 16 ośrodków, najczęściej szpitali uniwersyteckich, poproszonych o wyjaśnienie, w jaki sposób po „reformie” leczą niepłodność, odpowiada, że… nie leczą. Jednak każdy ośrodek radzi sobie, jak może, wiele zależy od inwencji lekarzy. Większość z 16 ośrodków, najczęściej szpitali uniwersyteckich, poproszonych o wyjaśnienie, w jaki sposób po „reformie” leczą niepłodność, odpowiada, że… nie leczą. Jednak każdy ośrodek radzi sobie, jak może, wiele zależy od inwencji lekarzy. Marta Frej
Nie bez powodu od byłych uczestniczek programu prokreacyjnego PiS można usłyszeć, że w Polsce najlepiej zacząć rodzić tuż po szkole średniej, żeby zdążyć z ewentualnym leczeniem niepłodności przed czterdziestką.
Na słabą jakość usług zdrowotnych narzekają dzisiejsze 30-latki. A od nich zależy, jak będzie wyglądała dzietność w Polsce. Wiele z nich staje przed decyzją o urodzeniu pierwszego dziecka. To, co zrobią, zależy od tego, jakie otrzymają wsparcie systemowe.Daniel Dmitriew/Forum Na słabą jakość usług zdrowotnych narzekają dzisiejsze 30-latki. A od nich zależy, jak będzie wyglądała dzietność w Polsce. Wiele z nich staje przed decyzją o urodzeniu pierwszego dziecka. To, co zrobią, zależy od tego, jakie otrzymają wsparcie systemowe.

Przy każdej rozmowie na temat sytuacji demograficznej w Polsce pojawia się gotowy zestaw haseł: „Polki nie rodzą”, „500 plus”, „wyrok Trybunału Konstytucyjnego”. A przecież rządzący siedem lat PiS słynie z samochwalstwa w kwestii udogodnień dla przyszłych i obecnych rodziców. Dziś jednak widać, że trend demograficzny – rodzimy coraz mniej dzieci, dominujący stał się model rodziny 2+1 – jest nie do zahamowania, można go tylko opóźnić. Ale opóźniać trzeba z głową.

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy będą z tego dzieci?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >