Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Z ciałem za ścianą

Makabryczne odkrycie. Dzieci dwa tygodnie żyły z ciałem za ścianą

Maję znaleziono dzięki dekarzom, którzy 23 czerwca przyjechali na umówioną naprawę dachu. Maję znaleziono dzięki dekarzom, którzy 23 czerwca przyjechali na umówioną naprawę dachu. Łukasz Rayski
Czworo dzieci przez dwa tygodnie dzieliło dom z ciałem martwej siostry. Kto wie, czy nie leżałoby tam dłużej, gdyby nie naprawa dachu. Strażacy wyważyli drzwi. W środku żywej duszy, tylko zdechłe z głodu szynszyle w klatkach i małe ciałko leżące w sypialni.
Rodzice złożyli zeznania, ale co powiedzieli, nie wiadomo – tajemnica śledztwa.AndrewLozovyi/PantherMedia Rodzice złożyli zeznania, ale co powiedzieli, nie wiadomo – tajemnica śledztwa.

Szabda – trzy ulice, dwie kapliczki, jedno wzniesienie. Na nim dom – biały, zadbany, z garażem, filarami, zieloną dachówką. Tylko ogrodzony na szybko – drutem i taśmą. Na podwórzu kontener na śmieci, obok kolorowa zjeżdżalnia, dmuchany basen, zabawki i kilka worków – w jednych słoiczki dla dzieci i butelki po sokach, w innych po wódce i piwie. Mieszkający tu państwo Ch. – Paulina, lat 27, Bartosz, lat 33, i dzieci – wyprowadzili się w pośpiechu. Została tylko Majka, lat trzy. A raczej jej ciało – zimne, nieruchome.

O tym, że tam jest, wiedzieli jedynie członkowie rodziny Ch. Gniło za ścianą, w pokoju zamkniętym na klucz. Pozostałe dzieci – Marysia (lat siedem), Zuzia (pięć), Mikołaj (brat bliźniak Mai) i Bartuś (dwa lata) – nie miały do niego wstępu. Musiały wiedzieć, że stało się coś niepokojącego – zapach śmierci dojrzewał przez dwa tygodnie, aż trudno było wytrzymać. Rodzice zarządzili ucieczkę.

Maję znaleziono dzięki dekarzom, którzy 23 czerwca przyjechali na umówioną naprawę dachu. Poczuli smród, zawiadomili więc właścicielkę, od której Ch. wynajmowali dom. Ta zaś zawiadomiła służby. Strażacy wyważyli drzwi. W środku żywej duszy, tylko zdechłe z głodu szynszyle w klatkach i małe ciałko leżące w sypialni. Mundurowi i prokurator mieli z początku problem z określeniem płci. O tym, że była to dziewczynka, świadczyły tylko włosy.

Rodzice

Wieś liczy około 600 mieszkańców. Miejscowi dojeżdżają do pracy w pobliskiej Brodnicy, pielą ogrody i raczej nie interesują się, co się dzieje u sąsiadów. Wzdłuż ulicy, przy której doszło do tragedii, są pola i kilkanaście domów. Raczej okazałe, nowoczesne – niektóre czekają jeszcze na wykończenie i mieszkańców.

Ch. żyli tu od trzech lat.

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ciałem za ścianą"
Reklama