Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wybrany na zabójcę?

Siedzi już ponad 10 lat. Wrobiony w zabójstwo bossa polskiej mafii?

Ryszard Bogucki Ryszard Bogucki PAP/Andrzej Grygiel, Studio Polityka
Marek Siewert, były policjant i analityk, nie ma wątpliwości: Ryszard Bogucki, odsiadujący wyrok za zabicie Andrzeja K. ps. Pershing, jest niewinny.
Boguckiego oskarżono o dwa najsłynniejsze zabójstwa lat 90. – szefa policji i szefa mafii. Na fot. miejsce, gdzie zginął Pershing.PAP/Grzegorz Momot, Studio Polityka Boguckiego oskarżono o dwa najsłynniejsze zabójstwa lat 90. – szefa policji i szefa mafii. Na fot. miejsce, gdzie zginął Pershing.

Siewert zeznał w sądzie pod przysięgą, że Bogucki nie mógł dokonać zabójstwa bossa polskiej mafii Andrzeja Kolikowskiego ps. Pershing. 20 sierpnia złożył potwierdzone notarialnie oświadczenie w tej sprawie. 7 września Sąd Najwyższy ma rozpatrzyć wniosek obrońców Boguckiego o wznowienie postępowania w sprawie, w której od 2001 r. jest faktycznie pozbawiony wolności, wliczając tymczasowe aresztowanie i wyrok skazujący go na 25 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Katowicach. Sędzia Joanna Sienkiewicz prowadzi sprawę, którą Ryszard Bogucki wytoczył Skarbowi Państwa o odszkodowanie i zadośćuczynienie za tymczasowe aresztowanie i tortury w związku z oskarżeniem go o zabójstwo komendanta głównego policji Marka Papały w 1999 r.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Wybrany na zabójcę?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >