Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Inicjatywa spod wąsa

PiS odniósł kolejny znaczący sukces – senator Putra zgolił wąsy. To jedno z największych osobistych osiągnięć senatora w tej kadencji.
Dzięki temu szeroko odnotowanemu przez media wydarzeniu mogliśmy poznać zupełnie nową twarz senatora i stwierdzić, że nie różni się ona niczym od starej twarzy, poza tym że nie ma wąsów.

Senator Putra – zadowolony, że coś mu się wreszcie udało – zapowiada dalsze polityczne ruchy, dzięki którym zarówno o nim, jak i o całej rządzącej koalicji ma być jeszcze głośno.

Do zrobienia pozostało wiele, dlatego senator Putra w najbliższej przyszłości nie wyklucza inicjatywy w postaci dynamicznej przyczeski do przodu, mającej być widomym znakiem politycznej woli przyspieszenia budowy IV RP, lub porządkującego przedziałka na środku głowy, sprawiedliwie dzielącego czaszkę senatora na część prawą i lewą. Ponieważ obie strony podzielonej czaszki współpracowałyby ze sobą, przedziałek Putry mógłby być dla PO sygnałem do nawiązania ściślejszej współpracy parlamentarnej.

Mówi się o tym, że w ramach konstruktywnej politycznej odpowiedzi na rzeczową propozycję Putry Jan Rokita w imieniu PO wyhoduje pod swoim kapeluszem potężnego loka, w którym zawarte będą najistotniejsze punkty stanowiska PO.

Nie wiadomo, co z ambitnych planów senatora Putry wyjdzie, bo jak się okazuje, po zgoleniu wąsów nie rozpoznają go na razie ani posłowie PO, ani koledzy z klubu PiS. Zazdrości mu tego komfortu poseł Łyżwiński z Samoobrony, który goli się i strzyże regularnie, a mimo to i tak jest rozpoznawany zarówno przez kobiety zeznające w jego sprawie jak i przez przesłuchujących je prokuratorów. Gest senatora Putry trzeba odnotować z uwagą, bo stanowi on dobitny głos PiS w publicznej debacie nad sytuacją kraju. Głos przejmujący, bo pokazujący, że jeśli trzeba (a trzeba), PiS sprawom kraju gotów jest poświęcić wszystko, nawet wąsy.

Gdzie obecnie są wąsy senatora, co się z nimi dzieje i jaka będzie ich przyszłość – nie wiadomo. Czy staną się politycznym łupem gołowąsów z SLD? Czy dadzą asumpt do parlamentarnej współpracy z choćby częścią opozycji? A może zostaną wystawione w muzeum albo na aukcji w Internecie? Lub przejmą je politycy Samoobrony, aby uczynić je przedmiotem politycznego handlu: wąsy za stanowiska? Odpowiedź na pewno przyniosą wkrótce reportaże śledcze w gazetach i tygodnikach.

Niestety coraz częściej słychać głosy dyskredytujące czyn podlaskiego senatora, dające do zrozumienia, że polityk ten zgolił wąsy nie dla dobra wspólnego, ale we własnym wąsko pojętym interesie, bo był głodny, a wąsy przeszkadzały mu w jedzeniu (zwłaszcza rosołu i sałatek z majonezem). Wobec tego rodzaju oszczerstw trudno nie zadać sobie pytania, czy w ogóle warto poświęcać się dla kraju, skoro i tak nikt tego nie potrafi docenić?
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Diagnoza: borelioza. Ale czy na pewno?

W Polsce mnożą się fałszywe rozpoznania boreliozy. Oraz medycy, rzekomi specjaliści od tej choroby. A także rzekomi chorzy, spanikowani, że padli ofiarą kleszcza.

Paweł Walewski
07.11.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną