Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

O tym, co jest, tylko że nie ma

Fot. Wojciech Druszcz Fot. Wojciech Druszcz
W naszym życiu politycznym pojawia się coraz więcej rzeczy i zjawisk nieistniejących, których nie sposób pominąć, gdyż mimo że ich nie ma, są niezwykle ważne.

Weźmy na przykład sensacyjny list, którego ostatnio nie napisał premier Kaczyński do Donalda Tuska – list, kto wie, czy nie przełomowy, choćby dlatego, że został nie napisany i nie wysłany przez urzędującego szefa rządu do lidera największej partii opozycyjnej.

Listu premiera co prawda nie ma, ale bez wątpienia istnieje fakt nienapisania go przez Jarosława Kaczyńskiego i faktu tego nie może się on wyprzeć. Dlatego warto sobie postawić (albo nie) kilka pytań, np.: dlaczego właśnie tego listu premier nie napisał i dlaczego nie napisał go akurat teraz, chociaż miał na to tyle czasu? Jaki zamysł lub jego brak towarzyszył mu lub nie towarzyszył, co chciał w ten sposób dać lub nie dać do zrozumienia lub niezrozumienia? Jakich konkretnie słów w swoim liście nie użył, jakich konkluzji za pomocą tych słów nie zawarł, wreszcie jakich propozycji nie wystosował i o czym tak bardzo pragnął nie poinformować Tuska?

Donald Tusk potwierdził fakt nieotrzymania listu, a politycy PO nie kryją oburzenia prowokacyjną inicjatywą premiera. – To żenujące, z powodu nienapisania listu musimy domyślać się jego treści i odpowiadać na oskarżenia, które nawet nie padły. Tego rodzaju incydenty bardzo obniżają merytoryczny poziom politycznej debaty – mówi jeden z posłów PO.

Donald Tusk rozważa już podobno nienapisanie ostrej w tonie pisemnej odpowiedzi, która przygwoździ premiera, a wyborcom pokaże gotowość Platformy do twardej, ale merytorycznej konfrontacji z PiS.

WIĘCEJ:

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Czy człowiek mordujący psa zasługuje na karę śmierci? Daniela zabili, ciało zostawili w lesie

Justyna długo nie przyznawała się do winy. W swoim świecie sama była sądem, we własnym przekonaniu wymierzyła sprawiedliwą sprawiedliwość – życie za życie.

Marcin Kołodziejczyk
13.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną