Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Zespół Trzech Tenorów

Media ujawniły, że małżonki czołowych polityków PO - Jana Rokity, Jarosława Gowina i niedawno pozyskanego Antoniego Mężydły - stanowią twardy elektorat PiS. Chcąc ustalić przyczyny tego szokującego zachowania, kobietami zajęła się grupa specjalistów.

- Początkowo przyjęliśmy, że z paniami musi być coś nie tak. Publiczne wypowiedzi Nelly Rokity tylko utwierdzały nas w tym przekonaniu - wyjaśnia lekarz pierwszego kontaktu.

Jednak wnikliwa obserwacja małżonek pozwoliła stwierdzić, że są one zupełnie zdrowe, o czym najlepiej świadczy fakt fascynacji osobą i dokonaniami Jarosława Kaczyńskiego. Poważny problem mają natomiast ich mężowie, którzy, jak się okazało, cierpią na schorzenie znane w medycynie pod nazwą Zespołu Trzech Tenorów. Choroba powoduje, że są dziwnie apatyczni, bez wyrazu, ze skłonnością do dzielenia włosa na czworo i w najprostszych sprawach okazują niezdecydowanie. Co ciekawe, nawet gdy dowiadują się o odmiennych preferencjach politycznych swoich żon, reagują anemicznie, bez pasji, przyjmując informację z wyrozumiałością. Obrazu choroby dopełnia ogólne osłabienie intelektualne, doskonale widoczne w treści ich wyborczych haseł i wystąpień publicznych, a także atrofia woli zwycięstwa. - Chorym na ZTT z niewiadomych powodów wydaje się, że wygrają wybory, jeśli nie te, to następne, niestety nie potrafią jasno wytłumaczyć, skąd bierze się to przekonanie. Niewątpliwie żyją w swoim osobnym, autystycznym świecie i nie dążą do komunikowania się z ludźmi spoza tego świata - uważa lekarz.

Pani Rokita twierdzi, że od jakiegoś czasu zupełnie nie poznaje swojego Janka. - Polityka była dla niego wszystkim, ale nagle stracił do niej zapał. Stał się drażliwy i konfliktowy, za dużo czyta, zaczął nosić kapelusze w ciemnych, depresyjnych kolorach. No i zupełnie nie wie, czego chce.

- Mąż jest osowiały i niezainteresowany moimi poglądami politycznymi. Kiedy je prezentuję, nawet nie udaje, że jest podniecony, co prowadzi do rozpadu naszego pożycia - wyznaje żona innego z posłów PO.

Kobieta przyjaźni się z kilkoma żonami polityków PiS i nie kryje, że sytuacja w tamtych związkach jest zupełnie inna. - Ich mężowie są kontaktowi, wiedzą, czego chcą i chcą to osiągnąć za wszelką cenę. Podnieca ich wszystko, zwłaszcza wystąpienia premiera. Nie wycofują się w urojone światy liberalnych wartości, ale twardo stąpają po ziemi w świecie prawdziwym, doskonale znanym z programów informacyjnych TVP i konferencji prasowych Zbigniewa Ziobry. Potrafią się cieszyć władzą jak dzieci, a to imponuje każdej kobiecie, zwłaszcza matce.

Za radą lekarzy żony polityków PO normalnie pracują i głosują na PiS, pragnąc w ten sposób wyrwać współmałżonków z apatii, pomóc im. Aby sprowokować męża do aktywności, Nelly Rokita zgłosiła się nawet do prezydenta Kaczyńskiego na doradcę. Niestety, Jan w odpowiedzi nie tylko nie zmienił swojej niejasnej postawy politycznej, ale zareagował zupełnym wycofaniem się z normalnego życia.

Zdaniem lekarzy, leczenie ZTT wymaga zmiany środowiska politycznego i troskliwej opieki bliskich, którzy uświadomiliby choremu, kim jest i czego naprawdę chce. Ale gwarancji wyzdrowienia i tak nie ma. Choroba zupełnie złamała karierę Andrzeja Olechowskiego, jednego z tenorów PO, który w okresach nasilenia dolegliwości nie potrafił nawet powiedzieć, czy jest członkiem partii. U Macieja Płażyńskiego, innego tenora, po odejściu z partii choroba nie tylko nie ustąpiła, ale spowodowała w organizmie takie spustoszenie, że dzisiaj Płażyński nie może się zdecydować, czy w wyborach startować z listy PO, PiS, czy może jako niezależny kandydat do Senatu.

Nelly Rokita ma nadzieję, że jej mąż Jan nie znajdzie się w stanie aż tak krytycznym. Deklaruje, że nie zrezygnuje z ratowania małżonka i wystartuje z listy PiS w najbliższych wyborach, a potem może nawet w wyborach prezydenckich. Zapewnia, że jeśli tylko wygra, desygnuje Janka na premiera.

Reklama

Czytaj także

Historia

Doktryna Monroego. To ona naznaczyła politykę zagraniczną USA. I do dziś budzi wielkie emocje

To, co powiedział 2 grudnia 1823 r. prezydent James Monroe do Kongresu, określiło politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych. Celem było pilnowanie interesów w obu Amerykach i odcięcie się od konfliktów, które ich nie dotyczą. Spór o to trwa do dziś.

Michał Rastaszański
28.11.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną