Społeczeństwo

Jak nie, jak tak

Z przemówienia Jarosława Kaczyńskiego wygłoszonego na wiecu przedwyborczym w Mordach na granicy Podlasia, matecznika PiS:

My walczymy z przestępczością. Wszyscy ci, którzy podają tę walkę w wątpliwość, utrudniają ją - to przestępcy. A przynajmniej można powiedzieć, są to osoby powiązane z przestępczością. W tej sytuacji zarzucanie nam, że nazywamy tych ludzi przestępcami, jest oczywistą nieprawdą. Ci, którzy tak twierdzą, stoją tam, gdzie w 1982 r. stało ZOMO, zbrodnicza organizacja. Jest więc w pełni uzasadnione stwierdzenie, że identyfikując się z przestępcami, działają oni przeciwko wolnej Polsce, a zatem są przestępcami. Trwa jednak ciągły, bezprzykładny i bezwzględny atak opozycji i mediów na PiS. Kampania, podczas której wkłada nam się w usta oskarżenia działaczy Solidarności o ich przestępczą działalność.

Powiedziałem niedawno, że jeśli oni wygrają te wybory - w co osobiście nie wierzę - to będziemy mieli w Polsce stan wojenny. Opozycja i wrogie Polsce media natychmiast ogłosiły, że straszymy społeczeństwo stanem wojennym, co jest oczywistym fałszem. Niektórzy mówili, że to my, przy przegranej, w obronie swojej władzy wprowadzimy stan wojenny. Na jakiej podstawie, pytam, wysuwa się te bezpodstawne oskarżenia?

Zarzuca się nam, że nie potrafimy budować, że jesteśmy niezdolni do kompromisów. Oskarża się nas, że chcielibyśmy koalicji z Platformą Obywatelską, ale na naszych warunkach, co jest oczywistą nieprawdą. Prawdą jest natomiast to, że w ciągu ostatnich dwóch lat zrobiliśmy więcej niż wszystkie rządy od 1989 r. i tylko my mamy legitymację do tego, aby w takiej koalicji przewodzić oraz że koalicja taka jest możliwa tylko na naszych warunkach. Tylko my wydaliśmy prawdziwą, zdecydowaną walkę przestępczości, korupcji i układowi. Jednak przestępcy, łapówkarze i układ zarzucają nam, że formułujemy oskarżenia bez dowodów. Jest to oczywistą nieprawdą, bo zawsze kierujemy się przepisami prawa. To prawo i wymiar sprawiedliwości bywają jednak, delikatnie mówiąc, niedoskonałe. Wielu przestępcom udaje się uniknąć kary tylko dlatego, że nie ma dowodów ich przestępstw. Powtarzam więc po raz kolejny: im mniej jest dowodów winy łapówkarza czy członka mafii, tym bardziej jest on winny. I odwrotnie: czym więcej dowodów czyjejś winy, tym jego niewinność jest wyższa.

Szanowni państwo! Apeluję, aby głosować na Prawo i Sprawiedliwość, choć i tak wiem, że tę walkę wygramy. Tylko my ochronimy Polskę przed przestępcami, tylko nasze zwycięstwo pozwoli uniknąć nowego stanu wojennego. Tylko nasze rządy odsuną od wszelkich stanowisk naszych przeciwników i pozwolą skazywać winnych, czyli tych, którzy nie są z nami. I to jest oczywiste.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak pozostać sobą po spektakularnym sukcesie bądź porażce

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną