Społeczeństwo

O zajmowaniu właściwego stanowiska

Minął dopiero pierwszy tydzień nowego roku, a już ostro zarysował się problem nieodpowiednich ludzi zajmujących nieodpowiednie stanowiska.

Problem jest poważny, mimo że zarówno ludzi do odpowiednich stanowisk, jak i stanowisk czekających na odpowiednich ludzi, którzy by je objęli – nie brak.

Sęk w tym, że – jak się okazuje – ludzie aspirujący do ważnych stanowisk najczęściej nie są ludźmi odpowiednimi na te właśnie stanowiska lub też stanowiska te nie są odpowiednie dla tych ludzi.

Jak wiadomo, przytłaczająca większość osób, które zajmowały kluczowe stanowiska w zeszłym roku, była do nich nieodpowiednia i dlatego osoby te w nowym roku stanowisk tych już nie zajmują. Niektóre zajęły inne, mniej lub bardziej odpowiednie dla nich stanowiska, dla reszty odpowiednich stanowisk zabrakło. Jest też pewna grupa osób czekająca obecnie na to, jakie stanowisko w ich sprawie zajmie prokuratura. Prawdopodobnie większość z nich już niedługo dostanie sądowy zakaz zajmowania niektórych stanowisk.

Zdaniem obecnej władzy, jedną z niewielu nieodpowiednich osób, która od zeszłego roku wciąż zajmuje ważne, ale nieodpowiednie dla niej stanowisko, jest szef CBA Mariusz Kamiński. Szuka się już kogoś na jego miejsce, niestety Julia Pitera, według premiera Tuska osoba najbardziej odpowiednia na stanowisko zajmowane przez Kamińskiego, stwierdziła, że nie zamierza tego stanowiska zajmować, gdyż nie jest dla niej wystarczająco odpowiednie.

Nawiasem mówiąc, pojawiają się wątpliwości, czy stanowisko szefa CBA jest w ogóle dla kogokolwiek odpowiednie, dlatego niektórzy optują za jego całkowitą likwidacją.

Wszyscy mieliśmy nadzieję, że w nowym roku odpowiednie stanowiska zaczną wreszcie zajmować odpowiedni ludzie, niestety ujawniane przez media fakty dowodzą, że do tych stanowisk określone siły nadal pchają ludzi nieodpowiednich.

Jak donoszą źródła w MSZ, prezydent Kaczyński próbuje swoimi nieodpowiednimi ludźmi obsadzić niektóre dyplomatyczne placówki, co u polityków partii rządzącej rodzi wątpliwość, czy prezydent Kaczyński aby na pewno jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku i czy osobą bardziej odpowiednią na tym stanowisku nie byłby premier Tusk.

Dyskusję wywołuje także obsada stanowiska szefa Instytutu Adama Mickiewicza – placówki, która promuje polską kulturę na świecie. Minister kultury uznał, że najbardziej odpowiednią osobą na to stanowisko będzie specjalista od zarządzania Portami Lotniczymi (którego minister dobrze zna i dlatego wie, że jest odpowiedni).

Poziom zarządzania portami lotniczymi jest od dawna znany, choćby z informacji na temat Terminala 2 na Okęciu. Teraz nowy szef Instytutu Adama Mickiewicza będzie musiał zadbać o poziom promocji polskiej kultury na świecie. Miejmy nadzieję, że nie będzie to poziom terminalny.

W zajmowaniu własnych stanowisk ciąg dalszy nastąpi...

Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Czy istnieją miasta idealne? Nowa Huta warunki spełnia. Warto przyjrzeć się jej bliżej

75-lecie Nowej Huty to okazja do rachunku sumienia dla urbanistów, decydentów i deweloperów. A dla nas – do refleksji, gdzie naprawdę chcielibyśmy mieszkać.

Marcin Skrzypek
09.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną