Społeczeństwo

Tien-Tien **

Adres: Warszawa, ul. Długa 29

Cztery nieduże salki urządzone skromnie. Metalowe meble, linoleum na podłodze, ale czysto, choć mało przytulnie. Natomiast jedzenie na dobrym poziomie, a ceny bardzo przystępne. Kuchnia azjatycka z wyraźną dominacją wietnamskiej. Spory wybór, ale należy czytać kartę dość uważnie, bo najpierw są dania barowe, potem obiadowe, a wreszcie restauracyjne. Ale wszystko jest, niezależnie od pory dnia. Dania barowe i obiadowe po 10-11 (zupy po 7 zł). Dania restauracyjne 22-27 zł. Polecamy świetne sajgonki (3 duże, w wietnamskim sosie za 8 zł), zupę Won-Ton (7 zł) wzbogaconą jajkiem na twardo i ryżowym makaronem.

Kalmary duszone w jarzynach (22 zł) miękkie i aromatyczne, węgorz po chińsku (25 zł) pikantny, ale bez przesady, cielęcina w 5 smakach (27 zł) apetycznie skwierczała na żelaznej, rozgrzanej patelence. To dania z karty restauracyjnej. Można zjeść o połowę taniej i równie smacznie.

tel. 022 635 38 88, czynna w godz. 11-21.

Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną