Indianie znad Pyramid Lake - wideo
"Amerykański Sen - czym on dla was jest?" Biały Człowiek pyta skromnych i dumnych Pajutów, plemię nomadów, którzy wybrali Pyramid Lake, nieziemskiej wręcz urody jezioro na pustyni Newady, za środek swojego świata - i to tysiące lat przed tym, jak nad Nilem zaczęto stawiać pierwsze piramidy, a od chwili, gdy ze wschodu zaczęła napływać fala osadników, demonstrowali konsekwentnie, w jak głębokim poważaniu mają protestancki imperatyw sukcesu i postępu. Podkast.
Karol Jałochowski/Polityka

"Amerykański Sen - czym on dla was jest?" Tylko Naprawdę Głupi Biały Człowiek może zadać tak durne pytanie Indianom. I to jakim. Nie bogatym plemionom z Kalifornii, właścicielom wielkich kasyn, którzy na życzenie gubernatora, przy wtórze chichotu historii, są w stanie na poczekaniu wypisać czek na miliard dolarów.

Biały Człowiek pyta skromnych i dumnych Pajutów, plemię nomadów, którzy wybrali Pyramid Lake, nieziemskiej wręcz urody jezioro na pustyni Newady, za środek swojego świata - i to tysiące lat przed tym, jak nad Nilem zaczęto stawiać pierwsze piramidy, a od chwili, gdy ze wschodu zaczęła napływać fala osadników, demonstrowali konsekwentnie, w jak głębokim poważaniu mają protestancki imperatyw sukcesu i postępu.

Czytaj także

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną