Świat

Prezydent Rosji mówi prawdę

ZSRR fałszował historię

Dymitr Miedwiediew Ameryki nie odkrywa, gdy oświadcza, że Związek Radziecki był systemem totalitarnym i że w ZSRR fałszowano historię.

Ale nie odkrywa Ameryki tylko dla tych, którzy znają prawdę, czytali Sołżenicyna, interesują się historią. Tacy ludzie w Rosji, Polsce i gdzie indziej wywiad z prezydentem odnotują z uwagą i aprobatą, ale rewelacji w nim nie znajdą.

Tyle że to nie oni, ci poinformowani, są adresatem  wypowiedzi Miedwiediewa. Adresatem są ci, którzy mają wciąż mózgi wyprane przez propagandę radziecką i wielkoruską. To kolejny już raz prezydent Miedwiediew zwraca się do nich, by się ocknęli z nacjonalistycznych i imperialnych mitów.

Polityk PiS Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych RP, podkreśla, że Miedwiediew mówi do Rosjan. To prawda, ale poseł Kowal nie chce, mam nadzieję, w ten sposób pomniejszać znaczenia wypowiedzi głowy państwa rosyjskiego.

Miedwiediew po prostu mówi prawdę i za to należy mu się pochwała i od rosyjskiej, i od polskiej opinii publicznej wciąż przecież poruszonej wydarzeniami smoleńskimi i obecnym stanem relacji między naszymi państwami.

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak leśnicy sami sprywatyzowali Lasy Państwowe

Prywatyzacją lasów politycy straszą nas regularnie. Zawsze wtedy, gdy partykularne interesy leśnego lobby i jego politycznych protektorów wydają się zagrożone. Samym jednak lasom przekazanie w prywatne ręce nigdy nie groziło. PiS wykreowało wroga, żeby nas przed nim bronić.

Joanna Solska
01.09.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną