Katastrofa Airbusa - 3 lata później

Przepadł
Dwa lata po katastrofie samolotu lecącego z Rio do Paryża wydobyto z Atlantyku czarne skrzynki. Jak 200-tonowy Airbus mógł nagle runąć z nieba? I dlaczego piloci przez trzy i pół minuty nie zdołali go opanować?
Czarna skrzynka z roztrzaskanego Airbusa A330. Do Francji przewieziono ją w specjalnym pojemniku, by nie skorodowała w kontakcie z powietrzem.
Charles Platiau/Reuters/Forum

Czarna skrzynka z roztrzaskanego Airbusa A330. Do Francji przewieziono ją w specjalnym pojemniku, by nie skorodowała w kontakcie z powietrzem.

Caroline jest wszędzie. 24-letnia dziewczyna uśmiecha się ze zdjęcia na kredensie, na regale, koło kominka, nawet z bukietu kwiatów na stole. Przy niektórych są wiersze, gdzie indziej życzenia na 25 urodziny, wszędzie ten sam pewny wyraz twarzy, młoda kobieta u progu dorosłego życia. – Mieli lecieć w kwietniu na Bali, ale Caroline zgubiła paszport – opowiada Corinne Soulas, pokazując zdjęcia córki. Sébastien pracował jako steward w Air France, jego żona miała prawo do darmowych biletów, w Rio byli już dwa razy.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną