Świat

Macierzyństwo z asystą

Czy moda na asystentów macierzyństwa dotrze także do Polski? Czy moda na asystentów macierzyństwa dotrze także do Polski? AN

Po wyprowadzaczach psów, organizatorach przyjęć weselnych i osobach, które zatrudniają się do robienia zakupów, w Ameryce powstał kolejny nietypowy zawód: asystent macierzyństwa. Pomagamy przyszłym matkom w zaplanowaniu rodzicielstwa, radzimy, gdzie zrobić pedicure i depilację przed porodem, wybieramy wspólnie fryzurę dla ojca i ubranie, w którym powinien się zjawić w szpitalu w dniu porodu, a potem jeszcze polecamy szpital, żłobek i przedszkole – tłumaczy Ellie Miller, współzałożycielka firmy zatrudniającej asystentów macierzyństwa.

Pierwsi asystenci pojawili się w Los Angeles, mieście gwiazd, gdzie nawet śmieci wynosi się w pełnym makijażu, a powrót do formy sprzed zajścia w ciążę i odpowiednie zaprezentowanie nowo narodzonego potomka jest częścią misternie budowanego wizerunku. Specyfika środowiska celebrytów polega również na tym, że producenci licząc na łatwą reklamę zasypują gwiazdy swoimi produktami. Asystent macierzyństwa pomaga zatem w decyzji, który z 10 wózków i ośmiu fotelików do samochodu zostawić, a które oddać na cele charytatywne. Pierwsza konsultacja może kosztować nawet 500 dol., ale to inwestycja, która w Los Angeles na pewno się opłaca.

Polityka 22.2012 (2860) z dnia 30.05.2012; Flesz. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną