Świat

Dusza i tusza

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zapowiedział zakaz sprzedaży gazowanych i słodzonych napojów w butelkach większych niż pół litra. Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zapowiedział zakaz sprzedaży gazowanych i słodzonych napojów w butelkach większych niż pół litra. Splash News / EAST NEWS

Pierwsza Dama USA wydała właśnie książkę, w której opowiada, jak zakładała warzywnik przy Białym Domu, zachwala marchewkę i brokuły, podaje przepisy na zdrowe potrawy i propaguje walkę z otyłością u dzieci. A burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zapowiedział zakaz sprzedaży gazowanych i słodzonych napojów w butelkach większych niż pół litra. Jeśli miejska Rada Zdrowia poprze jego pomysł, od marca przyszłego roku duże opakowania coli, fanty, napojów energetycznych czy mrożonej herbaty znikną ze sprzedaży w nowojorskich restauracjach, delikatesach, kinach i w okolicy ośrodków sportowych.

Po zakazie palenia w restauracjach i parkach, zakazie używania tłuszczów typu trans (zawartych w produktach wysoko przetworzonych, takich jak frytki, chipsy i niektóre słodycze) oraz wprowadzeniu kontroli nowojorskich restauracji, zakaz sprzedaży wielkich butli słodzonych napojów jest kolejnym pomysłem burmistrza na odchudzenie nowojorczyków. Zwolennicy pomysłu przypominają, że w dwulitrowej butelce coli jest aż 200 gramów cukru. A ponieważ blisko 60 proc. Amerykanów od dawna cierpi na nadwagę, to nowa inicjatywa Bloomberga trafia w tłusty punkt.

Polityka 23.2012 (2861) z dnia 06.06.2012; Flesz. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną