Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Świat

Dusza i tusza

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zapowiedział zakaz sprzedaży gazowanych i słodzonych napojów w butelkach większych niż pół litra. Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zapowiedział zakaz sprzedaży gazowanych i słodzonych napojów w butelkach większych niż pół litra. Splash News / EAST NEWS

Pierwsza Dama USA wydała właśnie książkę, w której opowiada, jak zakładała warzywnik przy Białym Domu, zachwala marchewkę i brokuły, podaje przepisy na zdrowe potrawy i propaguje walkę z otyłością u dzieci. A burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zapowiedział zakaz sprzedaży gazowanych i słodzonych napojów w butelkach większych niż pół litra. Jeśli miejska Rada Zdrowia poprze jego pomysł, od marca przyszłego roku duże opakowania coli, fanty, napojów energetycznych czy mrożonej herbaty znikną ze sprzedaży w nowojorskich restauracjach, delikatesach, kinach i w okolicy ośrodków sportowych.

Po zakazie palenia w restauracjach i parkach, zakazie używania tłuszczów typu trans (zawartych w produktach wysoko przetworzonych, takich jak frytki, chipsy i niektóre słodycze) oraz wprowadzeniu kontroli nowojorskich restauracji, zakaz sprzedaży wielkich butli słodzonych napojów jest kolejnym pomysłem burmistrza na odchudzenie nowojorczyków. Zwolennicy pomysłu przypominają, że w dwulitrowej butelce coli jest aż 200 gramów cukru. A ponieważ blisko 60 proc. Amerykanów od dawna cierpi na nadwagę, to nowa inicjatywa Bloomberga trafia w tłusty punkt.

Polityka 23.2012 (2861) z dnia 06.06.2012; Flesz. Świat; s. 13
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną