Świat

Rabini przeciw Madonnie

Madonna chciała odwiedzić groby cadyków w Galilei, ale natrafiła na protesty ultraortodoksyjnych rabinów. Madonna chciała odwiedzić groby cadyków w Galilei, ale natrafiła na protesty ultraortodoksyjnych rabinów. Frank Micelotta/PictureGroup / EAST NEWS

Koncert Madonny w Izraelu zainaugurował jej dziewiąte światowe tournée obejmujące Emiraty Arabskie, a także Ukrainę i Kolumbię. Królowej popu towarzyszył zespół 70 artystów i 350 pracowników technicznych, odpowiedzialnych za sprawne działanie ogromnej sceny, ustawionej na stadionie mieszczącym 35 tys. widzów. Ku rozczarowaniu fanów zgromadzonych na telawiwskim lotnisku, Madonna wymknęła się swoim wielbicielom, spiesząc do hotelu, w którym czekał na nią nauczyciel kabały. Pierwszy dzień pobytu w Ziemi Świętej poświęciła na lekcję mistyki judaizmu, która absorbuje ją od wielu lat.

Już teraz zapowiedziała, że część z 300 mln dol., które przyniesie obecna trasa koncertowa, przeznaczy na wsparcie ośrodków nauki kabały. Teraz chciała odwiedzić groby cadyków u podnóża góry Meron w Galilei. Ale natrafia na ostre protesty ultraortodoksyjnych rabinów. Środowiska narodowo-religijne usiłują także pokrzyżować plany kupna mieszkania w miasteczku Zefat, które w XV w. było światowym ośrodkiem żydowskiej mistyki.

Polityka 23.2012 (2861) z dnia 06.06.2012; Flesz. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną