Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Świat

Rabini przeciw Madonnie

Madonna chciała odwiedzić groby cadyków w Galilei, ale natrafiła na protesty ultraortodoksyjnych rabinów. Madonna chciała odwiedzić groby cadyków w Galilei, ale natrafiła na protesty ultraortodoksyjnych rabinów. Frank Micelotta/PictureGroup / EAST NEWS

Koncert Madonny w Izraelu zainaugurował jej dziewiąte światowe tournée obejmujące Emiraty Arabskie, a także Ukrainę i Kolumbię. Królowej popu towarzyszył zespół 70 artystów i 350 pracowników technicznych, odpowiedzialnych za sprawne działanie ogromnej sceny, ustawionej na stadionie mieszczącym 35 tys. widzów. Ku rozczarowaniu fanów zgromadzonych na telawiwskim lotnisku, Madonna wymknęła się swoim wielbicielom, spiesząc do hotelu, w którym czekał na nią nauczyciel kabały. Pierwszy dzień pobytu w Ziemi Świętej poświęciła na lekcję mistyki judaizmu, która absorbuje ją od wielu lat.

Już teraz zapowiedziała, że część z 300 mln dol., które przyniesie obecna trasa koncertowa, przeznaczy na wsparcie ośrodków nauki kabały. Teraz chciała odwiedzić groby cadyków u podnóża góry Meron w Galilei. Ale natrafia na ostre protesty ultraortodoksyjnych rabinów. Środowiska narodowo-religijne usiłują także pokrzyżować plany kupna mieszkania w miasteczku Zefat, które w XV w. było światowym ośrodkiem żydowskiej mistyki.

Polityka 23.2012 (2861) z dnia 06.06.2012; Flesz. Świat; s. 13
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną