Świat

Dżihad-taksówkom dziękujemy

Po Moskwie jeździ ponoć 33 tys. taksówek bez licencji. Tych legalnych jest tylko 17 tys. Po Moskwie jeździ ponoć 33 tys. taksówek bez licencji. Tych legalnych jest tylko 17 tys. Sharifulin Valery/ITAR-TASS / Forum

Władze Moskwy twierdzą, że po rosyjskiej stolicy jeździ 50 tys. taksówek, ale tylko 17 tys. to pojazdy z licencją. Pozostałe to stare rupiecie, w których za kółkiem siedzą osoby o przypadkowych umiejętnościach. Moskwianie nazywają je dżihad-taksówkami. Teraz, w ramach porządków, władze stolicy podniosły limit taksówkarskich licencji do 55 tys., ale nowelizacja ustawy o ruchu drogowym po raz pierwszy w historii ujednoliciła wygląd taksówek, umiejętności kierowców oraz pobierane opłaty. Moskwa wzorowała się tu, a jakże, na rozwiązaniach przyjętych w Nowym Jorku. W ramach walki z szarą strefą po taksówkach ma przyjść kolej na rynek nielegalnego wynajmu mieszkań. Według szacunków, w stolicy wynajmowanych jest ponad 100 tys. mieszkań, ale tylko 5 proc. lokali na podstawie legalnych umów, z których podatek zasila kasę miejską.

Polityka 31.2012 (2869) z dnia 01.08.2012; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Samice alfa: czego nie dostają, kogo poszukują?

Silne kobiety współczesne: z jakimi mężczyznami mają największe szanse na udany, trwały związek.

Ryszarda Socha
09.02.2016
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną