„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Drugie dno

Godło Senegalu Godło Senegalu AN

Senegal ma więcej wspólnego z Polską, niż się wydaje. W Warszawie rekordowo niski poziom Wisły ujawnił arcydzieła rodzimej architektury, zrabowane i porzucone na dnie rzeki przez Szwedów 350 lat temu. A w Dakarze woda odsłoniła datowane na kilka tysięcy lat narzędzia i biżuterię. Tyle że afrykańskie znalezisko to nie efekt suszy, tylko katastrofalnych powodzi. Szukając pieniędzy na pomoc, prezydent Macky Sall zaproponował… likwidację Senatu. Mimo oporu senatorów w zeszłą środę Zgromadzenie Narodowe przegłosowało rozwiązanie izby wyższej. Prezydent przekonuje, że da to 15 mln dol. oszczędności. Krytycy zarzucają mu jednak, że wykorzystuje tragedię do rozprawy z opozycją – większość senatorów była stronnikami jego poprzednika.

Polityka 39.2012 (2876) z dnia 26.09.2012; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną