Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Pies Stalina dla Chaveza

Czarny terrier to prezent od Władmira Putina dla Hugo Chaveza. Czarny terrier to prezent od Władmira Putina dla Hugo Chaveza. BEW

Władimir Putin z upodobaniem stosuje psią dyplomację. Właśnie obdarował czarnym rosyjskim terierem prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza. Osobisty podarek prezydenta zawiózł do Caracas Igor Seczin, szef Rosneftu, naftowego giganta, przy okazji finalizując wielomiliardowy kontrakt inwestycyjny. Co idealnie wpisuje się w świetne za Chaveza stosunki z Rosją. Wcześniej terier Buffy pojechał do bułgarskiego premiera Boiko Borisowa, a Akita trafił na smycz japońskiego ministra spraw zagranicznych Koichiro Gemby.Czarne teriery to duma rosyjskiej hodowli, nazywane są potocznie psami Stalina, od nazwiska największego swego wielbiciela. W typie pinczera i sznaucera, posiadają wybitne cechy obronne. Chavezowi, ostro atakowanemu w kampanii przez opozycję, taki prezent z pewnością poprawi samopoczucie.

 

Polityka 40.2012 (2877) z dnia 03.10.2012; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną