Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Czworokąt bermudzki

Wojskowa opera mydlana

materiały prasowe
Dwóch generałów zrobiło skok w bok z żonami lekarzy. Supermocarstwo zadrżało w posadach.

W  przeddzień ogłoszenia rezygnacji generała Davida Petrae-usa ze stanowiska szefa CIA amerykańska dziennikarka Paula Broadwell i jej mąż, 43-letni radiolog Scott Broadwell, zameldowali się w luksusowym romantycznym hoteliku na przedmieściach Waszyngtonu. W ten sposób chcieli zacząć świętowanie 40 urodzin Pauli. Do tej pory jej życie układało się w pasmo sukcesów: pierwsza w szkolnej drużynie sportowej, królowa maturalnego balu, absolwentka West Point. Przez 10 lat służyła w armii, gdzie została awansowana do stopnia majora. W wojsku poznała również młodego lekarza Scotta Broadwella. Wspólnie wychowywali dwóch synów.

Paula zaczęła studia na Uniwersytecie Harvarda, a jej praca magisterska na temat generała Davida Petraeusa rozrosła się do rozmiarów książki biograficznej, która została opublikowana w styczniu br. pod tytułem „All In” (współautor: Vernon Loeb). Udzieliła kilku telewizyjnych wywiadów, m.in. we wpływowym programie Johna Stewarta „Daily Show”.

W czasie ćwiczeń

Mało kto wiedział, że w tym czasie życie osobiste jej i kilku najważniejszych osób w państwie stanęło na głowie. Nikt nie zwrócił uwagi na wpis anonimowego internauty, który pojawił się na jej stronie na Wikipedii dzień po emisji programu „Daily Show” i został po kilku dniach skasowany: „Podobno serce Petraeusa jest jednym z wielu, które podbiła”.

Pełna wersja artykułu dostępna w 47 numerze "Forum".

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Spacerek pod lufą. Jak zwykli Polacy polują na myśliwych

Czy sprzeciw zwykłych obywateli może położyć kres polowaniom na zwierzęta? Sezon łowiecki właśnie się rozkręca.

Przemysław Ziemacki
03.10.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną