„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Czworokąt bermudzki

Wojskowa opera mydlana

materiały prasowe
Dwóch generałów zrobiło skok w bok z żonami lekarzy. Supermocarstwo zadrżało w posadach.

W  przeddzień ogłoszenia rezygnacji generała Davida Petrae-usa ze stanowiska szefa CIA amerykańska dziennikarka Paula Broadwell i jej mąż, 43-letni radiolog Scott Broadwell, zameldowali się w luksusowym romantycznym hoteliku na przedmieściach Waszyngtonu. W ten sposób chcieli zacząć świętowanie 40 urodzin Pauli. Do tej pory jej życie układało się w pasmo sukcesów: pierwsza w szkolnej drużynie sportowej, królowa maturalnego balu, absolwentka West Point. Przez 10 lat służyła w armii, gdzie została awansowana do stopnia majora. W wojsku poznała również młodego lekarza Scotta Broadwella. Wspólnie wychowywali dwóch synów.

Paula zaczęła studia na Uniwersytecie Harvarda, a jej praca magisterska na temat generała Davida Petraeusa rozrosła się do rozmiarów książki biograficznej, która została opublikowana w styczniu br. pod tytułem „All In” (współautor: Vernon Loeb). Udzieliła kilku telewizyjnych wywiadów, m.in. we wpływowym programie Johna Stewarta „Daily Show”.

W czasie ćwiczeń

Mało kto wiedział, że w tym czasie życie osobiste jej i kilku najważniejszych osób w państwie stanęło na głowie. Nikt nie zwrócił uwagi na wpis anonimowego internauty, który pojawił się na jej stronie na Wikipedii dzień po emisji programu „Daily Show” i został po kilku dniach skasowany: „Podobno serce Petraeusa jest jednym z wielu, które podbiła”.

Pełna wersja artykułu dostępna w 47 numerze "Forum".

Więcej na ten temat

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną