Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Anglia w ciąży

Babymania

materiały prasowe
Szkoda książęcego dziecka. Jego przyszłość jawi się jako tor przeszkód.

Królewskie dzieci to dziennikarski infantylizm. Rozmiękczają mózg. Mimo to, po tak wielu nieustająco złych wiadomościach, łykamy cokolwiek, co podnosi na duchu, jak spragnieni podróżni natykający się na oazę.

W środku recesji Wielka Brytania wpadła w entuzjazm, gdy William i Kate brali ślub. Gruchano z rozkoszą nad jubileuszem królowej. „Olimpijscy herosi” sprawili, że ugięły się pod nami nogi. Teraz mamy królewską ciążę i twarz narodu rozjaśnił ogromny uśmiech.

O 16.00 w poniedziałkowe popołudnie 3 grudnia każde biuro, sklep, stołówka i plac zabaw przeżywały uniesienie, a przynajmniej tak ogłosiły media.

Kiedy na pierwszych stronach o naszą uwagę walczyło dziesięć różnych tematów, wzloty i upadki tego świata wzajemnie się równoważyły. Można było dostrzec to, co złe, i to, co dobre. Tabloidyzacja zmieniła to w jedną, codziennie dającą nam po głowie dominującą „story”, rozwałkowaną do znudzenia i ciśniętą przed oczy czytelników z pominięciem jakichkolwiek innych wydarzeń. Monotematyczność wypacza naszą percepcję i sprzyja posępnemu cynizmowi wobec świata. Zła wiadomość to zawsze katastrofa, dobra od razu oznacza histerię.

Pełna wersja artykułu dostępna w 50 numerze "Forum".

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną