Pulp, Stereolab, Massive Attack, Oasis – tegoroczne premiery i letnie koncerty zamieniły się w jeden wielki festiwal wspomnień lat 90. Czy mamy do czynienia z nowym pokoleniem muzycznych dinozaurów?
Na Wyspach wielkie poruszenie. Przygotowany przez niezależnych ekspertów „Strategiczny Przegląd Obronności” wskazuje jednoznacznie, że Brytyjczycy nie są dziś gotowi walczyć z Moskwą czy Pekinem.
Wpływowy brytyjski tygodnik „The Economist”, gazeta o globalnym zasięgu, poświęcił naszemu krajowi artykuł okładkowy z minionego tygodnia.
Wśród Polaków głosujących za granicą, zarówno turystów, jak i osób mieszkających poza Polską na stałe, nastroje bojowe. Pierwszy raz od lat nie słychać narzekań na urzędników. Choć czuć też znużenie miałką kampanią.
Przed nami ważny egzamin ze sprawności. Podobne Bruksela dotąd często oblewała.
„Dojrzewanie” – w pewnym sensie nieoczekiwanie dla twórców i Netflixa – okazało się wielkim przebojem, o którym widzowie chcą dyskutować. Co odnaleźliśmy w tej opowieści?
Jego panowanie było początkiem unii personalnej Anglii i Szkocji. Jakub I Stuart jako pierwszy użył tytułu króla Wielkiej Brytanii, choć kiedy umierał 400 lat temu, realne zjednoczenie było jeszcze mrzonką.
Najważniejszy port w Europie zamknięty przynajmniej przez dobę – to oznacza poważne utrudnienia w ruchu nie tylko na naszym kontynencie. Skutki takich awarii w przyszłości mogą się okazać jeszcze poważniejsze, bo wielkie lotniska chcą być coraz większe.
W łódzkim Muzeum Sztuki otwarto wystawę, która prowadzi nas do osobliwej formy mobilizowania się twórców do pracy – tzw. kolonii artystycznej. I do małego kornwalijskiego miasteczka St Ives.
W Niemczech trwają rozmowy koalicyjne, najpewniej oparte na szczątkowym porozumieniu zawartym jeszcze przed wyborami. Brytyjski rząd przyspiesza, w USA dominuje chaos.