Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Nauczcie się kochać

Terapia dla każdego

materiały prasowe
Znajduję pocieszenie w tym, że dwa stany niebytu, przed naszymi urodzinami i po śmierci, są identyczne – mówi Irvin Yalom, psycholog, który wie, jak znaleźć sens życia.

Irvin Yalom należy do najbardziej znanych i popularnych psychologów i psychoterapeutów na świecie, jest jednym z twórców indywidualnej psychoterapii egzystencjalnej. W przystępny sposób pisze o psychoterapii mądre książki dla każdego, a nie nudne rozprawy naukowe – powieści i opowiadania z praktyki egzystencjalnego psychoterapeuty.

Spisując historie pacjentów, te prawdziwe i wymyślone, połączył swoje dwie pasje: leczenie ludzi i pisanie. Książki przyniosły mu światową sławę. Szczegółowe opisy życia, sny, lęki, miłość i nienawiść, uzależnienie, nadwaga, rozwody i nagłe iluminacje tuż przed śmiercią – przyciągają uwagę czytelników. Są autentyczne do bólu, w opowiadaniach Yaloma zaciera się granica pomiędzy danymi dokumentalnymi a fikcją.

Niechętnie udziela wywiadów, woli napisać książkę, niż odpowiadać na pytania dziennikarzy. A jednak cuda się zdarzają – zgodził się na rozmowę.

 

Pełna wersja artykułu dostępna w 50 numerze "Forum".

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Diagnozy dotyczące przyszłości chrześcijaństwa

Przyszłość chrześcijaństwa. Diagnozy i prognozy.

Adam Szostkiewicz
17.11.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną