Świat

Nauczcie się kochać

Terapia dla każdego

materiały prasowe
Znajduję pocieszenie w tym, że dwa stany niebytu, przed naszymi urodzinami i po śmierci, są identyczne – mówi Irvin Yalom, psycholog, który wie, jak znaleźć sens życia.

Irvin Yalom należy do najbardziej znanych i popularnych psychologów i psychoterapeutów na świecie, jest jednym z twórców indywidualnej psychoterapii egzystencjalnej. W przystępny sposób pisze o psychoterapii mądre książki dla każdego, a nie nudne rozprawy naukowe – powieści i opowiadania z praktyki egzystencjalnego psychoterapeuty.

Spisując historie pacjentów, te prawdziwe i wymyślone, połączył swoje dwie pasje: leczenie ludzi i pisanie. Książki przyniosły mu światową sławę. Szczegółowe opisy życia, sny, lęki, miłość i nienawiść, uzależnienie, nadwaga, rozwody i nagłe iluminacje tuż przed śmiercią – przyciągają uwagę czytelników. Są autentyczne do bólu, w opowiadaniach Yaloma zaciera się granica pomiędzy danymi dokumentalnymi a fikcją.

Niechętnie udziela wywiadów, woli napisać książkę, niż odpowiadać na pytania dziennikarzy. A jednak cuda się zdarzają – zgodził się na rozmowę.

 

Pełna wersja artykułu dostępna w 50 numerze "Forum".

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Destrukcyjne relacje w rodzinie

Poradnik dla skrzywdzonych przez rodziców.

Anna Tylikowska
13.11.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną