Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Nauczcie się kochać

Terapia dla każdego

materiały prasowe
Znajduję pocieszenie w tym, że dwa stany niebytu, przed naszymi urodzinami i po śmierci, są identyczne – mówi Irvin Yalom, psycholog, który wie, jak znaleźć sens życia.

Irvin Yalom należy do najbardziej znanych i popularnych psychologów i psychoterapeutów na świecie, jest jednym z twórców indywidualnej psychoterapii egzystencjalnej. W przystępny sposób pisze o psychoterapii mądre książki dla każdego, a nie nudne rozprawy naukowe – powieści i opowiadania z praktyki egzystencjalnego psychoterapeuty.

Spisując historie pacjentów, te prawdziwe i wymyślone, połączył swoje dwie pasje: leczenie ludzi i pisanie. Książki przyniosły mu światową sławę. Szczegółowe opisy życia, sny, lęki, miłość i nienawiść, uzależnienie, nadwaga, rozwody i nagłe iluminacje tuż przed śmiercią – przyciągają uwagę czytelników. Są autentyczne do bólu, w opowiadaniach Yaloma zaciera się granica pomiędzy danymi dokumentalnymi a fikcją.

Niechętnie udziela wywiadów, woli napisać książkę, niż odpowiadać na pytania dziennikarzy. A jednak cuda się zdarzają – zgodził się na rozmowę.

Pełna wersja artykułu dostępna w 50 numerze "Forum".

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Nowe leki na odchudzanie podbijają świat. Czy właśnie odkryliśmy Święty Graal?

Czy nowe leki na odchudzanie, które właśnie zalewają zachodnie rynki, to największa rewolucja w medycynie od czasów antybiotyków? Jeśli tak, to może nas czekać również rewolucja społeczna.

Paweł Walewski, Łukasz Wójcik
23.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną