Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Świat

Nauczcie się kochać

Terapia dla każdego

materiały prasowe
Znajduję pocieszenie w tym, że dwa stany niebytu, przed naszymi urodzinami i po śmierci, są identyczne – mówi Irvin Yalom, psycholog, który wie, jak znaleźć sens życia.

Irvin Yalom należy do najbardziej znanych i popularnych psychologów i psychoterapeutów na świecie, jest jednym z twórców indywidualnej psychoterapii egzystencjalnej. W przystępny sposób pisze o psychoterapii mądre książki dla każdego, a nie nudne rozprawy naukowe – powieści i opowiadania z praktyki egzystencjalnego psychoterapeuty.

Spisując historie pacjentów, te prawdziwe i wymyślone, połączył swoje dwie pasje: leczenie ludzi i pisanie. Książki przyniosły mu światową sławę. Szczegółowe opisy życia, sny, lęki, miłość i nienawiść, uzależnienie, nadwaga, rozwody i nagłe iluminacje tuż przed śmiercią – przyciągają uwagę czytelników. Są autentyczne do bólu, w opowiadaniach Yaloma zaciera się granica pomiędzy danymi dokumentalnymi a fikcją.

Niechętnie udziela wywiadów, woli napisać książkę, niż odpowiadać na pytania dziennikarzy. A jednak cuda się zdarzają – zgodził się na rozmowę.

Pełna wersja artykułu dostępna w 50 numerze "Forum".

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

null
Kraj

Czy oddawać Ukrainie polskie patrioty? NATO naciska, presja rośnie, Warszawa odmawia

Międzynarodowa presja na Polskę nie maleje – zapewne będzie rosła do szczytu w Waszyngtonie, któremu potrzeba „sukcesu". W którymś momencie Warszawa może być nawet napiętnowana za opór, zwłaszcza jeśli na podarowanie Ukrainie świeżo kupionych patriotów zdecydują się Rumunia lub Szwecja.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
14.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną