Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Nauczcie się kochać

Terapia dla każdego

materiały prasowe
Znajduję pocieszenie w tym, że dwa stany niebytu, przed naszymi urodzinami i po śmierci, są identyczne – mówi Irvin Yalom, psycholog, który wie, jak znaleźć sens życia.

Irvin Yalom należy do najbardziej znanych i popularnych psychologów i psychoterapeutów na świecie, jest jednym z twórców indywidualnej psychoterapii egzystencjalnej. W przystępny sposób pisze o psychoterapii mądre książki dla każdego, a nie nudne rozprawy naukowe – powieści i opowiadania z praktyki egzystencjalnego psychoterapeuty.

Spisując historie pacjentów, te prawdziwe i wymyślone, połączył swoje dwie pasje: leczenie ludzi i pisanie. Książki przyniosły mu światową sławę. Szczegółowe opisy życia, sny, lęki, miłość i nienawiść, uzależnienie, nadwaga, rozwody i nagłe iluminacje tuż przed śmiercią – przyciągają uwagę czytelników. Są autentyczne do bólu, w opowiadaniach Yaloma zaciera się granica pomiędzy danymi dokumentalnymi a fikcją.

Niechętnie udziela wywiadów, woli napisać książkę, niż odpowiadać na pytania dziennikarzy. A jednak cuda się zdarzają – zgodził się na rozmowę.

 

Pełna wersja artykułu dostępna w 50 numerze "Forum".

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Mleko się rozlało? Tajemnice morderstwa w Białymstoku

Za kratami w Hajnówce od kilkunastu lat siedzi Jan Ptaszyński z Michnówki na Podlasiu. Są powody, by przypuszczać, że w jego sprawie nie wszystko jest jasne.

Arkadiusz Panasiuk
27.11.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną