Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Dziewczyna w ogniu

Przerwane milczenie

materiały prasowe
Ma już 14 nagród Grammy i 35 mln sprzedanych płyt, a teraz powraca kolejną płytą. Alicia Keys śpiewa o mocy i uczuciach kobiet.

Wygląda jak zwykła dziewczyna, ale to płomień, tak jasny, że może wypalić oczy”. Potężny głos Alicii Keys wyśpiewał te słowa z jej nowego krążka „Girl on Fire”. Pojawiła się na estradzie podczas rozdania tegorocznych nagród MTV Video Music, ubrana w strój z dekoltem przyprawiającym o zawrót głowy, grając na elektronicznej klawiaturze. Jak to często bywa z utworami tej gwiazdy rhythm and bluesa – podziwianej nie tylko za błyskotliwą karierę, ale także za talent muzyczny, kunszt pianistyczny i zaangażowanie w walce z AIDS – ich teksty opowiadają o jej własnych doświadczeniach, lecz z zachowaniem pewnego dystansu. Alicia zawsze podkreśla, że ta rezerwa to jedna z cech, jakie wyrobiło w niej jej miasto – Nowy Jork.

Występ na gali MTV był jednocześnie prezentacją jej dorobku i pierwszą zapowiedzią nowej płyty, która w listopadzie trafiła do sprzedaży. Tym albumem artystka przerwała trzyletnie milczenie, w najbliższych miesiącach wybiera się w trasę koncertową.

Więcej siebie samej

Dorastała w zachodniej części Manhattanu, na budzących postrach ulicach Hell’s Kitchen. Mieszkała razem z matką (imigrantką pochodzenia irlandzko-włoskiego), ojciec (Jamajczyk) wyprowadził się z domu, gdy Alicia miała zaledwie dwa lata. – Ona żyje w świecie, który jest cały w ogniu, przeczuwa katastrofę, ale wie, że może odlecieć daleko stąd – śpiewa artystka w „Girl on Fire”.

Pełna wersja artykułu dostępna w 50 numerze "Forum".

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Sprawa Iwony Wieczorek wraca na Netflixie. I nadal budzi wielkie zainteresowanie

„Sprawa Iwony Wieczorek” szybko stała się hitem Netflixa. Nie kusi widza fałszywą obietnicą, iż znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania. Po serial na pewno obowiązkowo powinna sięgnąć policja.

Ryszarda Socha
16.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną