Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Gorąco na południu

Komik Beppe Grillo ma duże szanse na sukces we włoskich wyborach parlamentarnych. Komik Beppe Grillo ma duże szanse na sukces we włoskich wyborach parlamentarnych. Massimo Barbanera /REUTERS / Forum

Równowartość miesięcznej pensji w skali roku stracą po tegorocznej podwyżce podatków pracownicy budżetówki w Portugalii. Lizbona będzie też prywatyzować, co się da, na sprzedaż idą m.in. krajowe linie lotnicze, lotniska i telewizja publiczna. Hiszpański rząd będzie się starał powstrzymać kataloński separatyzm oraz falę eksmisji przeprowadzanych przez banki na dłużnikach, a w wyniku cięć Hiszpanie w 2013 r. zapłacą za każde wezwanie karetki. Greckie banki będą potrzebować pomocy o wartości 27 mld euro, niewykluczone są też przyspieszone wybory, po których do rządu może wejść lewacka partia SYRIZA. We Włoszech w kwietniowych wyborach do parlamentu szansę na duży sukces ma partia dowodzona przez telewizyjnego komika Beppe Grillo. Gospodarki wszystkich czterech krajów skurczą się, a ich mieszkańcy będą w 2013 r. odliczać dni od strajków do zamieszek.

Polityka 01.2013 (2889) z dnia 01.01.2013; Ludzie i wydarzenia 2013 - świat; s. 12

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną