Świat

Koniec rewolucji?

W 2013 r. w Amercyce Łacińskiej szykuje się sporo zmian. W 2013 r. w Amercyce Łacińskiej szykuje się sporo zmian. Carlos Garcia Rawlins/REUTERS / Forum

W Ameryce Łacińskiej w 2013 r. na uwagę zasłużą Wenezuela i Kolumbia. Ciężka choroba Hugo Chaveza stawia pod znakiem zapytania ponowne objęcie przez niego urzędu 10 stycznia. Obóz rządzący studzi nadzieje opozycji, ale możliwe, że śmierć Chaveza lub niezdolność do rządzenia wymusi nowe wybory. Chavez widzi następcę w 50-letnim Nicolasie Maduro, obecnym wiceprezydencie. Natomiast Kolumbia ma szansę zakończyć trwającą pół wieku wojnę domową. Rząd Juana Manuela Santosa rozpoczął rozmowy z partyzantami FARC, które toczą się m.in. na Kubie. Świat zadaje też pytania, czy w 2013 r. nowy prezydent Meksyku Enrique Pena Neto zakończy wojnę z kartelami narkotykowymi i czy Raul Castro przyzna Kubańczykom więcej wolności.

Polityka 01.2013 (2889) z dnia 01.01.2013; Ludzie i wydarzenia 2013 - świat; s. 12

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną