Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Jak u mamy

Jeszcze jeden dowód, jak trudno jest skleić wspólną Europę: unijna statystyka 25–34-latków, którzy ciągle mieszkają z rodzicami i, w domyśle, pozostają na ich garnuszku. Według Eurostatu prym wiedzie tu Słowacja – 56,4 proc. dorosłych dzieci nie chce wyfrunąć z gniazda, dalej Bułgaria (55,7), Malta (51,9) i Grecja (50,7), a w czołówce jest całe katolickie Południe, bo również Włochy, Hiszpania i Portugalia. A także nasza strona dawnej żelaznej kurtyny: w tym Polska (44,4). Na drugim biegunie mamy protestancką Północ, która mimo kryzysu konsekwentnie wypycha swoje dzieci z domu: w Danii tylko 1,9 proc. mieszka z rodzicami, w Finlandii i Szwecji – po 4,1. Jest też grupa wysoko rozwiniętych średniaków pod względem rodzicielskiej troski: Francja (11,6), Niemcy (15,7), W. Brytania (15,1), Belgia (15,6), gdzie kryzys i kłopoty na rynku pracy nie naruszyły zasad i obyczajów w tej mierze.

Polityka 05.2013 (2893) z dnia 29.01.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną