Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

„Gruby człowiek Europy”

Z nowego raportu Medical Royal Colleges wynika, że otyły jest co czwarty dorosły mieszkaniec Anglii. Z nowego raportu Medical Royal Colleges wynika, że otyły jest co czwarty dorosły mieszkaniec Anglii. Artem Gorohov / PantherMedia
Brytyjscy lekarze domagają się zwiększenia o 20 proc. cen napojów gazowanych oraz wprowadzenia przepisów ograniczających liczbę barów fastfoodowych w pobliżu szkół, co ma być częścią strategii zwalczania „wymykającego się spod kontroli kryzysu otyłości”.
materiały prasowe

Z nowego raportu Medical Royal Colleges wynika, że otyły jest co czwarty dorosły mieszkaniec Anglii.

Do 2050r. na tę przypadłość cierpieć będzie 60% angielskich mężczyzn, 50% kobiet i 25% dzieci. Szacuje się, że konsekwencje otyłości, takie jak wzrost zachorowań na cukrzycę, choroby serca i nowotwory, rocznie kosztują National Health Service (Państwową Służbę Zdrowia) 5,1 mld funtów (€5.9 mld).

Informacja pochodzi ze strony Presseurop

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Kultura

Znachor 3.0. Potrzebowaliśmy nowej wersji tego hitu wszech czasów

W ponurych czasach potrzebujemy pozytywnych opowieści, tłumaczą twórcy nowej ekranizacji „Znachora”, polskiego melodramatu wszech czasów, przywołując dwie poprzednie, z 1937 i 1982 r. Efekt jest bezpretensjonalny i wzrusza.

Aneta Kyzioł
26.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną