„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Póki sieć nas nie rozłączy

Randki online

materiały prasowe
W czasach internetowych romansów jest większy wybór partnerów, ale coraz trudniej o miłość do grobowej deski. Jakie będą związki w nowym, wirtualnym tysiącleciu?

Kiedy Rachel oznajmiła, że zamierza się wyprowadzić, Jacob przyjął to ze spokojem. Nie leżał godzinami na łóżku, nie wpatrywał się bezczynnie w sufit, nie wydzwaniał do przyjaciół. Nie topił smutków w whisky. Nic z tych rzeczy. Jeszcze tego samego dnia, gdy jego wybranka zatrzasnęła za sobą drzwi mieszkania, zalogował się na portalu Match.com, gdzie dwa lata wcześniej poznał Rachel.

– Korzystanie z serwisów randkowych zupełnie mnie odmieniło – przyznaje 33-latek z Portland w stanie Oregon. – Kiedyś myślałem, że poderwanie nowej dziewczyny to prawdziwe wyzwanie, a teraz nie mam z tym problemów. Gdybym spotkał Rachel w realu i nigdy wcześniej nie randkował w internecie, na 95 proc. bylibyśmy już małżeństwem. Zrobiłbym wszystko, żeby nam się udało. A teraz nie rozpaczałem z powodu rozstania. Przeciwnie – byłem ciekaw, kogo poznam tym razem.

Milion szans na miłość

Po logowaniu przed Jacobem otworzył się wirtualny świat niemal nieograniczonych możliwości. Miłości i seksu szuka w internecie miliony ludzi ze wszystkich kontynentów. Wedle jednego z badań, w latach 2005–2007 w USA na portalach randkowych poznało się 22 proc. par heteroseksualnych i aż 61 proc. par jednopłciowych. Zaledwie dziesięć lat wcześniej w ten sposób rozpoczynał się tylko jeden na 25 związków.

 

Fragment artykułu pochodzi z najnowszego 8 numeru tygodnika FORUM w kioskach od poniedziałku 25 lutego 2013 r.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną