„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Z szafy gra

Odwaga czy marketing?

materiały prasowe
W maczystowskim świecie rapu przyznał się do homoseksualizmu. Ale nie tylko dlatego Frank Ocean zwrócił na siebie uwagę.

W garażu swojego apartamentowca w Los Angeles trzyma trzy bmw. Po ostatnich wykroczeniach nie może siadać za kierownicę, a do tego parę tygodni wcześniej został pozwany za posiadanie marihuany. – Ty prowadzisz – rzucił od niechcenia w stronę Jima Himmelmana, który usiłował zrobić z nim wywiad dla „The New York Timesa”. W warsztacie w północnym Hollywood mechanicy przerabiają bmw rocznik 1990 zgodnie z jego wytycznymi. Ocean lubi pojawiać się niezapowiedziany, by zobaczyć, czy pracują. Ma 26 lat, ale mówi jak ktoś, kto oczekuje, że będzie słuchany.

Tak, to ten sam człowiek, który stworzył „Channel Orange”, jedną z najbardziej pieczołowicie przygotowanych płyt zeszłego roku. – Nie mam złudzeń, że jestem sympatyczny – mówi. – Wiem, że aby coś zostało zrobione tak, jak chcę, często muszę się komuś narazić. Jego bmw będzie miało kierownicę po prawej stronie, bo tak mu przyszło do głowy, a silnik i nadwozie będą tak ciche i lekkie, jak to tylko możliwe. – Nawet mnie nie usłyszysz. Chcę, żeby był ścichapęk. Zatrzymam się obok ciebie i nawet nie będziesz wiedzieć, że tam jestem – uśmiechnął się do swoich myśli – A potem, jak tylko zmieni się światło, już mnie nie będzie.

Pieniądze dają wolność

Zrobiło się o nim głośno, gdy zaśpiewał w dwóch utworach na „Watch The Throne”, bardzo oczekiwanej wspólnej płycie Jaya-Z i Kanye Westa, jednej z najlepiej sprzedających się w 2011 r. Głos Oceana jest pierwszym, jaki słychać na tym albumie – imponujący dowód zaufania, jeśli wziąć pod uwagę  nazwiska z okładki. 4 lipca ub.r., kilka dni przed wydaniem „Channel Orange”, umieścił w serwisie blogowym Tumblr – będącym jego główną formą kontaktu z fanami – wpis znamionujący wrażliwość i wciąż złamane serce. „Cztery lata temu spotkałem kogoś. Miałem 19 lat. On również. Beznadziejna sprawa. Nie było ucieczki przed uczuciem, żadnego wyboru. Moja pierwsza miłość. Zmieniła moje życie”. I dalej: „Wyobraźcie sobie, zostać wypchniętym z samolotu”.

 

Fragment artykułu pochodzi z najnowszego 8 numeru tygodnika FORUM w kioskach od poniedziałku 25 lutego 2013 r.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną