Świat

Piękna i bestia

Skandal: w łóżku z DSK

materiały prasowe
Blisko dwa lata po oskarżeniu o gwałt na pokojówce w nowojorskim hotelu Dominique Strauss-Kahn wrócił na pierwsze strony gazet. Tym razem za sprawą książki napisanej przez byłą kochankę.

Jedno jest pewne. Książka „Belle et Bete” (Piękna i Bestia) nie została napisana na chwałę byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego i prominentnego polityka francuskiej Partii Socjalistycznej. Marcela Iacub relacjonuje w niej pozamałżeński romans, jaki łączył ją z DSK od stycznia do sierpnia 2012 r. Byłego kochanka opisuje jako „dwojaką istotę, pół człowieka, pół świnię”, wyrażając z jednej strony wiele podziwu dla niego, by zaraz potem napisać o nim, że jest „starym, grubym, niskim, brzydkim, wulgarnym macho”.

Trochę prawdy, trochę fikcji

Iacub snuje na kartach książki własne teorie na temat głośnych seksualnych afer, których bohaterem był w ostatnich latach Dominique Strauss-Kahn, a które złamały jego błyskotliwą polityczną karierę. Nie oszczędza również jego żony Anne Sinclair (z którą były szef MFW od ubiegłego roku jest w separacji). Jej zdaniem ta bardzo majętna dziennikarka miała obsesję na punkcie kariery politycznej męża i za wszelką cenę pragnęła zostać pierwszą damą. Uzależniła go od siebie i traktowała jak „pudla”, wykorzystując jego upodobanie do życia w luksusie. Zdaniem Iacub, gdyby nie ten układ z żoną (określony jako „straszna prostytucja”) Strauss-Kahn być może już dawno porzuciłby karierę polityczną. Z drugiej strony, gdyby jednak został prezydentem Francji, według niej zamieniłby Pałac Elizejski w „ogromny klub swingerski”.

O ile w książce ani razu nie pada nazwisko Dominique’a Strauss-Kahna, o tyle opisywane fakty pozwalają bez trudu odgadnąć, kto jest jej „anonimowym” bohaterem. Autorka posunęła się zresztą jeszcze dalej: w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Le Nouvel Observateur” potwierdziła, że chodzi właśnie o byłego szefa MFW, zaznaczając jednak, że w książce oprócz opisu ich relacji znalazły się też elementy fikcyjne, fantastyczne. „Moja historia z DSK” – głosił wielki napis na okładce czasopisma.

 

Fragment artykułu pochodzi z najnowszego 9 numeru tygodnika FORUM w kioskach od poniedziałku 4 marca 2013 r.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną