Świat

Kapłani wielkiej blagi

Ezoteryka: drogie oświecenie

materiały prasowe
Magia w natarciu: na ezoterycznych targach w Berlinie samozwańczy uzdrowiciele głoszą cuda-niewidy i zgarniają niezłą kasę.

W sali cisza jak makiem zasiał. Sabine Müller skończyła właśnie wykład „Mistrzyni świata Xendradine i energie diamentów, kryształu i jednorożca”. Teraz głos zabierze sama Xendradine. Pani Müller posiada nadprzyrodzone zdolności: jako medium przekazuje słowa pozaziemskiej mistrzyni. Potrafi też uzdrawiać ludzi gestami rąk i słowami trafiającymi wprost do serca.

Oczywiście nie za darmo

Ulubionymi klientami ezoteryków są ludzie nękani przez różne dolegliwości fizyczne lub psychiczne. Takich nieszczęśników pani Müller umiejętnie wyławia z tłumu i zaprasza na podium. Tam spryskuje ich dziwnymi sprejami, po czym wyrzuca ramiona w górę – i pyta, czy już czują się lepiej. Ludzie wahają się trochę. Ale to nic nie szkodzi. – To teraz całkiem normalne. Ale w nocy przyjdą anioły i zajmą się twoim uśpionym ciałem. A tu, w wyższych czakramach, masz jeszcze blokadę, którą będziemy musieli zlikwidować. Oczywiście za gotówkę.

Kilka minut później rozlega się osobliwy, piskliwy głos. To pani Müller, mówiąc falsetem, ogłasza nagle: Ja jestem Xendradine, wysłanniczka światła, nadziei i łaski. Tylko z trudem udaje nam się stłumić wybuch śmiechu. Czyżby otwierało się właśnie szumnie zapowiadane „źródło tęczowego kryształu”? Ale ochota do śmiechu szybko mija, gdy trzeba wysłuchiwać perfidnych zapewnień uzdrowicielki. Opowiada ona, jak dwa lata temu poszła uleczyć chłopaka, który uległ wypadkowi podczas transmitowanego na żywo programu telewizyjnego. – Mistrzyni nakazała mi wówczas pójść tam, wyciągnąć go z wózka inwalidzkiego i postawić na nogi.

 

Fragment artykułu pochodzi z najnowszego 9 numeru tygodnika FORUM w kioskach od poniedziałku 4 marca 2013 r.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną