Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Testosteron tworzy politykę

Czy biochemia napędza politykę światową?

Karin Kneissl: Karin Kneissl: "Testosteron macht Politik" (Testosteron tworzy politykę) materiały prasowe / materiały prasowe
Czy ideologie i wartości napędzają politykę? Czy świat kierowany jest przez interesy gospodarcze i militarne? Czy może czynniki natury osobistej - psychologicznej a nawet biochemicznej odgrywają znaczącą, do dziś niedocenianą rolę? Zapraszamy na dyskusję z Karin Kneissl.

Dyskusja Panelowa "Testosteron tworzy politykę" 
 
14.03.2013 (czwartek), godz. 18:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie, ul. Próżna 8
Wstęp wolny/Eintritt frei
 
O książce Karin Kneissl: "Testosteron macht Politik" (Testosteron tworzy politykę) dyskutować będą:
Karin Kneissl - autorka
Agnieszka Grzybek - współprzewodnicząca partii Zielonych w Polsce
Paweł Walewski - redaktor Polityki
Dyskusję poprowadzi Adam Krzemiński - redaktor Polityki
 

Tłumaczenie symultaniczne polsko-niemieckie / Simultanübersetzung Deutsch-Polnisch.
 
Czy ideologie i wartości napędzają politykę? Czy świat kierowany jest przez interesy gospodarcze i militarne? Czy może czynniki natury osobistej - psychologicznej a nawet biochemicznej odgrywają znaczącą, do dziś niedocenianą rolę? Odżegnując się od populistycznego biologizmu i determinizmu, powinniśmy pozwolić sobie na pytanie, w jaki sposób mikrokosmos ludzkiej biochemii wpływa na makrokosmos struktur społecznych. Karin Kneissl, uznana ekspertka ds. stosunków międzynarodowych ma odwagę przyjrzeć się tej prowokacyjnej, społeczno-politycznej kwestii.
"My ludzie jesteśmy istotami instynktownymi, a więc kierujemy się odczuciami "z brzucha". Decyzje polityczne często nie są wynikiem racjonalnych przemyśleń. Natomiast w politycznych analizach uczucia, żądze i lęki są niedoceniane lub zupełnie pomijane." Karin Kneissl
 
Karin Kneissl - do 1998 roku pracowała w służbie dyplomatycznej Republiki Austrii, od 1998 działa jako niezależna ekspertka. Pisze jako korespondentka m.in. dla Die Presse i NZZ, jest częstym gościem w austriackiej telewizji ORF, gdzie przeprowadza analizy polityczne. Wykłada stosunki międzynarodowe w Wiedniu i Bejrucie, koncentrując się przede wszystkim na polityce energetycznej i historii Bliskiego Wschodu. Z wykształcenia prawniczka; jest autorką licznych publikacji eksperckich i książek popularnonaukowych, m.in. Die Gewaltspirale (Spirala przemocy), Der Energiepoker (Poker energetyczny).

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną