„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Świat

Testosteron tworzy politykę

Czy biochemia napędza politykę światową?

Karin Kneissl: Karin Kneissl: "Testosteron macht Politik" (Testosteron tworzy politykę) materiały prasowe / materiały prasowe
Czy ideologie i wartości napędzają politykę? Czy świat kierowany jest przez interesy gospodarcze i militarne? Czy może czynniki natury osobistej - psychologicznej a nawet biochemicznej odgrywają znaczącą, do dziś niedocenianą rolę? Zapraszamy na dyskusję z Karin Kneissl.

Dyskusja Panelowa "Testosteron tworzy politykę" 
 
14.03.2013 (czwartek), godz. 18:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie, ul. Próżna 8
Wstęp wolny/Eintritt frei
 
O książce Karin Kneissl: "Testosteron macht Politik" (Testosteron tworzy politykę) dyskutować będą:
Karin Kneissl - autorka
Agnieszka Grzybek - współprzewodnicząca partii Zielonych w Polsce
Paweł Walewski - redaktor Polityki
Dyskusję poprowadzi Adam Krzemiński - redaktor Polityki
 

Tłumaczenie symultaniczne polsko-niemieckie / Simultanübersetzung Deutsch-Polnisch.
 
Czy ideologie i wartości napędzają politykę? Czy świat kierowany jest przez interesy gospodarcze i militarne? Czy może czynniki natury osobistej - psychologicznej a nawet biochemicznej odgrywają znaczącą, do dziś niedocenianą rolę? Odżegnując się od populistycznego biologizmu i determinizmu, powinniśmy pozwolić sobie na pytanie, w jaki sposób mikrokosmos ludzkiej biochemii wpływa na makrokosmos struktur społecznych. Karin Kneissl, uznana ekspertka ds. stosunków międzynarodowych ma odwagę przyjrzeć się tej prowokacyjnej, społeczno-politycznej kwestii.
"My ludzie jesteśmy istotami instynktownymi, a więc kierujemy się odczuciami "z brzucha". Decyzje polityczne często nie są wynikiem racjonalnych przemyśleń. Natomiast w politycznych analizach uczucia, żądze i lęki są niedoceniane lub zupełnie pomijane." Karin Kneissl
 
Karin Kneissl - do 1998 roku pracowała w służbie dyplomatycznej Republiki Austrii, od 1998 działa jako niezależna ekspertka. Pisze jako korespondentka m.in. dla Die Presse i NZZ, jest częstym gościem w austriackiej telewizji ORF, gdzie przeprowadza analizy polityczne. Wykłada stosunki międzynarodowe w Wiedniu i Bejrucie, koncentrując się przede wszystkim na polityce energetycznej i historii Bliskiego Wschodu. Z wykształcenia prawniczka; jest autorką licznych publikacji eksperckich i książek popularnonaukowych, m.in. Die Gewaltspirale (Spirala przemocy), Der Energiepoker (Poker energetyczny).

Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Kultura

Mario Bros. Ulubiony bohater dorosłych i dzieci. Sam ma w sobie coś z dziecka

Jak to się stało, że ulubionym bohaterem dorosłych i ich dzieci stał się wąsaty hydraulik w czerwonej czapce?

Michał R. Wiśniewski
23.05.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną